Česky

Česky

English

menu
zavřít

Týden mobility uvede nedělní rodinné odpoledne v Parku Komenského

11. 9. 2019

Aktuality

24

Zlín - V rámci Evropského týdne mobility se spojil Živý Zlín s Odborem životního prostředí a zemědělství MMZ a opět po roce uspořádá v parku Komenského rodinnou akci plnou...

vit-1986.jpg

Zlín - V rámci Evropského týdne mobility se spojil Živý Zlín s Odborem životního prostředí a zemědělství MMZ a opět po roce uspořádá v parku Komenského rodinnou akci plnou sportovních a tvořivých dílen a zajímavých aktivit a soutěží.

„Odpolednem provází Klaun Brdík, těšit se ale můžete na Hudební školu Yamaha Zlín, legohernu Brick by Brick - Zlín, Inspirace Zlín z. s. přiveze stavebnicovou hernu a retrohry, půjčit si můžete koloběžky z Centra koloběžek, tematické dílny a malování na obličej obstarají Ruce v akci. ReTrace připraví recyklační dílnu - výroba náušnic z pet lahví a výrobu pytlíků na přezůvky, na místě si s námi můžete i zasoutěžit o ceny,“ zve na rodinné odpoledne Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. Rádio Zlín se na vás také těší a připravilo soutěže a malou opičí dráhu. Ornitolog Evžen Tošenovský nabídne dílničku výroby budek či netopýří poradnu, zástupci Odboru životního prostředí a zemědělství zase zábavnou formou pomohou s otázkami ohledně třídění odpadu.
„V rámci Evropského týdne mobility vás také zveme na Snídani pro cyklisty, koloběžkáře, chodce, či běžce zdarma - v úterý 17. 9. 2019 od 5.30 do 8.00 hodin v Bajkavárně ve Zlíně, Lešetín II, která se uskuteční právě jako podpora týdne bez aut,“ láká na další akci Jana Vybíralová, z iniciativy CykloZlín. Nedělní akce s názvem Běž!Běž! se uskuteční již tuto neděli od 15 do 18 hodin. Živý Zlín se navíc připojuje ještě Lampionovým průvodem 20. 9.

O čem je týden mobility

Evropský týden mobility inspiruje každý rok od 16. do 22. září radnice i obyvatele českých měst a obcí, aby dali větší šanci alternativní dopravě. Letošní ročník chce do popředí zájmu vytáhnout zdánlivě nejobyčejnější druh dopravy, a sice pěší chůzi. Lidské tělo je uzpůsobené k pohybu, přesto se v moderním světě většina práce, ale i zábavy odehrává v sedě. V práci převážně sedíme, sedíme i za volantem automobilu nebo ve vlaku či autobuse při cestě do práce. A večer, abychom si odpočali, si pro změnu sedneme před televizi.

Chůze je přitom nejpřirozenější druh pohybu, který nevyděsí ani nesportovně založené lidi. Právě proto by se měla stát součástí každého dne. A ten, pro koho je procházka přece jen trochu nuda, může nasednout na kolo nebo koloběžku. Co je důležité? Hlavně ušetříte peníze. Zatímco už jen to, že vlastníte auto, stojí peníze, chůze je zdarma. A náklady na jízdní kolo nebo měsíční jízdné na veřejnou dopravu jsou vcelku nízké a v jednom máte jak parkovné, tak pojištění i pohonné hmoty.

A čím víc lidí bude chodit pěšky nebo jezdit na kole, tím hezčí budou naše města a obce. Odpadnou dopravní zácpy a všudypřítomný hluk z dopravy, uvidíte kolik domů je opravených, kolik přibilo nových obchodů nebo potkáte své sousedy, které jste dobře půl roku neviděli.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru