Česky

Česky

English

menu
zavřít

U cyklostezky bude otevřeno nové pítko. Návrh z projektu „Tvoříme Zlín“

3. 9. 2019

Aktuality

21

Zlín - Další návrh, z projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, se podařilo realizovat. Po malovaném hřišti na Bartošově čtvrti bude nyní otevřeno také pítko u cyklostezky...

pitko.jpg

Zlín - Další návrh, z projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, se podařilo realizovat. Po malovaném hřišti na Bartošově čtvrti bude nyní otevřeno také pítko u cyklostezky.

„V rámci „Tvoříme Zlín“ se realizují nápady, které navrhli a poté i hlasováním odsouhlasili sami obyvatelé Zlína. Pítko navrhovatele Václava Mikošky se v rámci takzvaných malých projektů umístilo na prvním místě s počtem bezmála pěti set hlasů,“ připomněla Kamila Gamalová, koordinátorka „Tvoříme Zlín“

Pítko je umístěno u cyklostezky v parčíku na rohu Sokolské ulice a Fügnerova nábřeží a na realizaci pítka a úpravě jeho okolí se podílelo město Zlín a VaK Zlín. Slavnostní otevření pro veřejnost se uskuteční ve středu 4. září od 11 hodin.

Další návrhy Zlíňanů, které finišují s přípravou finální realizace, jsou komunitní zahrada na Jižních Svazích a projekt s názvem Tři šťouchy pro uklizené náměstí Míru. Mezi další projekty z „Tvoříme Zlín“, patří také návrh Relax zóna u divadla. Realizace tohoto projektu se však zatím odkládá z důvodu rekonstrukce a přístavby kolejí UTB. Během těchto stavebních prací bude mít UTB ve výpůjčce část Farské louky, aby mohli stavbu realizovat. Relax zóna se tedy bude realizovat až po dokončení stavby.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru