Česky

Česky

English

menu
zavřít

U cyklostezky se po neohleduplných uživatelích vysbíralo 17 pytlů odpadu

1. 4. 2019

Aktuality

14

Zlín - Po dvou letech se dobrovolníci o víkendu vydali na jarní úklid u cyklostezky Zlín - Otrokovice. Minulý rok se čistil úsek Burešov - Lešná...

dsc02901.jpg

Zlín - Po dvou letech se dobrovolníci o víkendu vydali na jarní úklid u cyklostezky Zlín - Otrokovice. Minulý rok se vylepšoval úsek Burešov - Lešná. I když to při rychlé jízdě na kole vypadá, že snad je všude čisto, při podrobnějším pohledu tomu bohužel tak nebylo. Na úklid u cyklostezky se vydali brigádníci ze Zlína, kterým patří velké poděkování, od začátku cyklostezky v Prštném a v Otrokovicích od kruhového objezdu ČOV. Společně se po úklidu setkali na občerstvení, včetně opékání špekáčků u otrokovického odpočívadla vedle splavu na konci Trávníků. Dobrovolníci ze Zlína nasbírali  17 pytlů různých odpadků, především PET lahví, obalů od potravin, plechovek, hadrů, plastů, skla. Je otázkou, kdo všechny použité věci  u cyklostezky odhazuje, když jsou u laviček na odpočívadlech nainstalované odpadkové koše.

Martin Habuda, zlínský cyklokoordinátor, který se pravidelně úklidů zúčastňuje, dokonce v Loukách objevil menší černou skládku. Celkem zaplnila tři pytle. Další větší předměty se do nich ani nevešly, a tak byly vyskládány u cyklostezky. V odpoledních hodinách pracovník Technických služeb Zlín všechen nasbíraný odpad odvezl.  

A jak si myslíte, že uklizené okolí vydrží dlouho? Za necelou hodinu po úklidu  našla Jana Vybíralová  na odpočívadle, vedle odpadkové nádoby obaly od oplatek a dalších potravin. "To snad  někteří slabomyslní jedinci dělají schválně! Uvědomte si, že čisté cyklostezky přispívají  k naší bezpečnosti a například odhozená či rozbitá láhev může způsobit i vážné zranění, především u malých dětí,“ poznamenala Jana Vybíralová z iniciativy CykloZlín.

Jarní úklid u cyklostezky byl jednou z doprovodných akcí motivační soutěže Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem. Zájemci z firem, institucí i jednotlivci se mohou ještě do 30. dubna zaregistrovat. V květnu se soutěží, zapisují ujeté, nebo našlapané kilometry a navštěvují různé Akce na triko, které spolu s organizátory připravili pro soutěžící lokální partneři. Začátkem června je vyhlašování výsledků soutěže na náměstí 3. května, kde se budou předávat  zajímavé ceny.  Další informace se dozvíte na www.dopracenakole.cz pod městem Zlín. Jiná dobrovolnická úklidová akce se uskutečnila již dříve ve stráni nad Čepkovem. Zde bylo vysbíráno 200 kg odpadu.

„Našli jsme boty, TV, injekční stříkačky, ceduli značící objížďku, ke které se nikdo nehlásí, a spousty skla, plechovek, PETek a jiného nepořádku,“ konstatovala za pořadatele Agáta Zajíčková, z Odboru životního prostředí.

Bohužel stále platí, že násobně více lidí si na nepořádek okolo sebe pouze jen stěžuje či jej dokonce dělá. Ruku k dílu však přiloží jen nepatrný zlomek.  Kdo by se přesto místo pouhé kritiky chtěl i zapojit, řada akcí se koná i v dubnu pod záštitou akce Ukliďme Svět – Ukliďme Česko.  Více na webu www.uklidmecesko.cz

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru