Česky

Česky

English

menu
zavřít

U cyklostezky už funguje nové pítko. Návrh z projektu „Tvoříme Zlín“

5. 9. 2019

Aktuality

9

Zlín - Další návrh, z projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, se podařilo realizovat. Po malovaném hřišti na Bartošově už nyní slouží také pítko u cyklostezky...

dsc-9965.jpg

Zlín - Další návrh, z projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, se podařilo realizovat. Po malovaném hřišti na Bartošově už nyní slouží také pítko u cyklostezky.

„V rámci „Tvoříme Zlín“ se realizují nápady, které navrhli a poté i hlasováním odsouhlasili sami obyvatelé Zlína. Pítko navrhovatele Václava Mikošky se v rámci takzvaných malých projektů umístilo na prvním místě s počtem bezmála pěti set hlasů,“ připomněla Kamila Gamalová, koordinátorka „Tvoříme Zlín“

Pítko je umístěno u cyklostezky v parčíku na rohu Sokolské ulice a Fügnerova nábřeží. „Tvoříme Zlín“ je pro nás důležité, jsem proto rád, že se nám podařilo tento společný projekt  dotáhnout ještě v letošním roce a může ihned sloužit všem občanům města, nejen cyklistům“ uvedl Jiří Korec, primátor města. Na realizaci pítka a úpravě jeho okolí se podílelo město Zlín a VAK Zlín. 

„Tímto počinem také plníme svůj slib, že každý rok postavíme a zprovozníme jedno pítko. Vzhledem k atraktivnímu místu jsme zvolili tentokrát oboustranné pítko se dvěma kohoutky“ doplnil Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

Další návrhy Zlíňanů, které finišují s přípravou finální realizace, jsou komunitní zahrada na Jižních Svazích a projekt s názvem Tři šťouchy pro uklizené náměstí Míru. Mezi další projekty z „Tvoříme Zlín“, patří také návrh Relax zóna u divadla. Realizace tohoto projektu se však zatím odkládá z důvodu rekonstrukce a přístavby kolejí UTB. Během těchto stavebních prací bude mít UTB ve výpůjčce část Farské louky, aby mohli stavbu realizovat. Relax zóna se tedy bude realizovat až po dokončení stavby.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru