Česky

Česky

English

menu
zavřít

U discgolfového hřiště se dají zapůjčit disky

27. 3. 2019

Aktuality

22

Zlín – Správce discgolfového hřiště na Jižních Svazích – Odbor městské zeleně – přichází s jarními novinkami pro hráče.

Discgolfové hřiště láká

Zlín – Správce discgolfového hřiště na Jižních Svazích – Odbor městské zeleně – přichází s jarními novinkami pro hráče. V blízké cykloprodejně mohou přes týden využít služby zapůjčení disků na hraní a zároveň si ke hře vyzvednout i tzv. bodovací kartičky.

„Díky vstřícnosti  cykloprodejny, která služby půjčování nově nabízí, je nyní  hra  snadno dostupná široké veřejnosti. Ve Zlíně je to také první místo, kde se dají disky i zakoupit. Pro přehledné zapisování jednotlivých hodů jsou v prodejně  k dispozici i bodovací kartičky. K zapisování jednotlivých hodů ale stačí i obyčejný papír,“ uvedla za správce hřiště Kristýna Králová.

Discgolf, coby stále nepříliš známá hra  si ve Zlíně rychle získává své příznivce. Jednak díky tomu, že neomezuje hráče věkem –  je vhodná od těch nejmenších dětí  po seniory – , ale také tím, že se hraje podle jednoduchých pravidel.

„Discgolf je  individuální sport s létajícím talířem a s pravidly podobnými těm golfovým. Cílem je obejít jamky na discgolfovém hřišti s co nejmenším počtem hodů. Hráč, který má na konci kola nejméně hodů vyhrává. Podrobný návod ke hře si může každý návštěvník hřiště přečíst na tabuli  přímo na místě,vysvětlila Kristýna Králová.

Bodovací kartičky bude mít v nejbližší době k dispozici kromě cykloprodejny i informační středisko v budově  radnice ve Zlíně.

Discgolfové hřiště vybudoval v prostoru po bývalém „torzu“  na sídlišti Jižních Svazích zlínský magistrát. Je zdarma, veřejně přístupné a kromě disku není ke hře nic potřeba.

Zapůjčení disků: Cykloprodejna Jiří Hradil – ForRide pod II. segmentem. Otevírací doba je po, pá: 10–17 h a út – čt: 14–20 h.Tel. 732 853 196, e-mail: info@forride.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru