Česky

Česky

English

menu
zavřít

U letních dopravních staveb město zintenzivní dohled a komunikaci se zhotoviteli

9. 8. 2018

Aktuality

9

Zlín - Zvýšená pozornost na tuto stavbu a častější komunikace se stavebníky a to i mimo kontrolní dny. Taková je reakce města na petici, kterou v těchto dnech podepisují...

klabalska.jpg

Zlín - Zvýšená pozornost na tuto stavbu a častější komunikace se stavebníky a to i mimo kontrolní dny. Taková je reakce města na petici, kterou v těchto dnech podepisují někteří obyvatelé z ulic Klabalská, Pasecká, či Česká, kde probíhají náročné stavební práce.  Podle iniciátorů petice neprobíhají práce tak rychle, jak by dle jejich názoru mohly.

„Včera jsem se byl na místě osobně podívat. Byl jsem seznámen s postupem prací, který je u takových dopravních staveb obdobný. Nejdříve se dělají výkopy a pokládky inženýrské sítě, poté následují vlastní stavební práce. Proto to možná na první pohled vypadá, že stavební práce nepostupují takovým tempem, ale na stavbě se překládá spousta inženýrských sítí,“ vysvětlil Josef Novák, radní pro dopravu.

„S panem stavbyvedoucím jsme si předběžně domluvili schůzky i mimo kontrolní dny. Budeme této stavbě věnovat zvýšenou pozornost,“ vzkazuje radní obyvatelům dotčené lokality.

Signatáři také v petici upozorňují, že jim stavební práce snižují komfort bydlení a podnikatelům snižují tržby.

„To nás samozřejmě mrzí, ale dočasně snížený komfort přináší bohužel každá dopravní stavba takového rozsahu. Zvláště teď v období sucha je prašnost o něco vyšší. Bez dopravního omezení a řízením provozu v podobě semaforů ze třech směrů nelze takovou stavbu realizovat,“ říká radní Josef Novák.

Stavba Pasecká - Klabalská není jednoduchá dopravní stavba, i z toho důvodu, že se  realizuje za provozu. Zástupci magistrátu proto prosí občany o trpělivost. Stavba je složitá i z hlediska rozsahu prací. Obsahuje dva mostní objekty, kruhovou křižovatku, dvě zastávky MHD včetně zálivů, opěrné zdi, přechody pro chodce, přístupové chodníky a cyklostezku. Technicky náročné jsou zejména přeložky inženýrských sítí, které se týkají kanalizace, vody a plynu.

Nový termín dokončení je vzhledem k četným a neočekávatelným komplikacím posunut na 30. listopadu.  Co se týče prací v ulici Česká, kompletně by mohlo být hotovo do konce května příštího roku. První uzavřený úsek pod dočasným parkovištěm by měl být dokončen v září 2018. Následně se tento první úsek otevře a uzavře se druhý úsek na ul. Česká.

„Dělá se vše pro to, aby se celá ulice Česká zprovoznila do konce tohoto roku. Jsou však věci, které neovlivníme, jako například ráz počasí,“ zakončil radní pro dopravu.

Ve všech zmíněných lokalitách se jedná o výrazné zásahy. Cena prací se tak blíží ke sto milionům korun včetně DPH.

V příloze si můžete prohlédnout komplexní situaci.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru