Česky

Česky

English

menu
zavřít

U Majáku vyroste nové zázemí pro sportovní a společenské akce

19. 5. 2021

Aktuality

25

Zlín - Obyvatelé zlínské místní části U Majáku se mají na co těšit. Do další fáze příprav totiž vstoupil projekt s názvem „Rekreační park Maják“. Ten by měl vzniknout v blízkosti stávající plochy pro hru pétanque

u-majaku.jpg

Zlín - Obyvatelé zlínské místní části U Majáku se mají na co těšit. Do další fáze příprav totiž vstoupil projekt s názvem „Rekreační park Maják“. Ten by měl vzniknout v blízkosti stávající plochy pro hru pétanque mezi komunikací ulice K Majáku a Nad Březinkou. V této době probíhá výběrové řízení na zhotovitele, z něhož vzejde také cenová nabídka. Do výběrového řízení se přihlásilo osm potenciálních zhotovitelů.

„Areál nyní slouží jako víceméně jediná veřejná shromažďovací plocha v místní části U Majáku.  Lidé z místní části zde pořádají společenská setkání jako dětský den, vánoční setkání, lampionový průvod, pouť, a další. Rekreační park využívají místní obyvatelé ke každodenní krátkodobé rekreaci a k rekreačnímu sportu,“ popsal nynější stav Miroslav Chalánek, radní pro oblast komisí místních částí. 

Díky dobré dostupnosti a kvalitnímu umístění areálu uprostřed přírody, využívá tento prostor veřejnost i z širšího území. V řešeném areálu se v současné době nachází veřejně přístupné víceúčelové hřiště pro míčové hry a na ně navazující dětské hřiště s pískovištěm a s dřevěnými herními prvky. Rozloha řešeného území je více než půl hektaru.

„Z tohoto pohledu areálu citelně chybí zázemí pro pořádání společenských a sportovních akcí a dále víceúčelová zpevněná plocha. Stavba bude sloužit jako zázemí stávajícího rekreačního areálu obyvatelům místní části U Majáku. Toto vybavení by výrazně rozšířilo možnosti společenského života v této místní části,“ popisuje Miroslav Chalánek.

 „Objekt zázemí rekreačního parku má jednoduchou a přehlednou dispozici, která vychází z potřeb a požadavků místní samosprávy a zástupců magistrátu města Zlína.  V jednopodlažním objektu, do kterého je možné vstoupit i z úrovně terénu, se nachází všechny základní funkční místnosti jako sklad zahradní techniky, sklad mobilního vybavení areálu, toalety, výdejna s občerstvením a krytý přístřešek,“ doplnil Bedřich Landsfeld, náměstek pro oblast městské zeleně, která projekt realizuje.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru