menu
zavřít

U nás je dopočítáno,“ sděluje zlínská Charita k Tříkrálové sbírce 2017

16. 1. 2017

Aktuality

1

Zlín - Mráz a chřipková epidemie. Dva faktory, které mohly ovlivnit letošní Tříkrálovou sbírku nejen na Zlínsku, ale v celé zemi. Zdá se však, že tomu tak nebylo...

001611.jpg

Zlín - Mráz a chřipková epidemie. Dva faktory, které mohly ovlivnit letošní Tříkrálovou sbírku nejen na Zlínsku, ale v celé zemi. Zdá se však, že tomu tak nebylo. Alespoň tak to vnímají ve zlínské Charitě. Ta realizovala i letos sbírku v téměř pěti desítkách měst a obcí.

V prvním týdnu nového roku vyslala do ulic téměř tisícovku Kašparů, Melicharů a Baltazarů, v doprovodu dospělé osoby, aby koledovali do zapečetěných pokladniček nikoliv pro sebe, ale ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Těm totiž charity v celé zemi pomáhají právě z výnosu tříkrálové sbírky. Ta se konala v České republice již po sedmnácté, přičemž ve Zlínském kraji jsou koledníci o krok napřed. V roce 2000 se zde konal, na výzvu otce arcibiskupa, tak zvaný nultý ročník, který naznačil, že realizovat takovýto projekt má smysl.

Letošní výnos sbírky v Charitě Zlín překonal loňský výtěžek o téměř jedno sto tisíc korun. V pokladničkách se ukrýval 1.924.823 koruny české.

„Popravdě, ukrývaly se v nich tu a tam i mince, ať již slovenské, ruské a rumunské, či neplatné české padesátníky, které pochopitelně nemohly být akceptovány, stejně jako placky do nákupních vozíků. To potvrzuje, že jsme národ veselý a hravý,“ prozradila Pavla Romaňáková, projektová manažerka zlínské charity.  Finance, které se pořadateli sbírky, tedy Charitě Zlín vrátí, budou rozděleny do několika záměrů. Tím nejvýznamnějším je tzv. přímá pomoc sociálně potřebným prioritně v regionu - postiženým dětem mohou být zakoupeny pomůcky, které jim usnadní např. pohyb. Samotným maminkám s dětmi pak oděvy a školní pomůcky pro děti. Chudým rodinám může být uhrazena např. pračka, lednička či potraviny. Těm, které zasáhla přírodní katastrofa zase poskytnuta pomoc v obnově obydlí - např. zakoupením vysoušečů, zajištěním opravy či vybavenosti obydlí. Starým a nemocným lidem podpora nákupu např. léků, kompenzačních a rehabilitačních pomůcek, zdravotních postelí a matrací. Tento typ pomoci je realizován ve spolupráci s obcemi a farnostmi.

„Opětovně bude podpořena také Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice, kde chtějí pořídit do dalších pater dorozumívací zařízení mezi personálem a pacienty. Z výnosu bude také obnoveno vybavení azylového domu a podpořena terénní pečovatelská služba,“ doplnila Pavla Romaňáková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru