Česky

Česky

English

menu
zavřít

U příležitosti výročí vstupu do EU odstartoval ve Zlíně cyklus debat

11. 11. 2019

Aktuality

11

Zlín - Přínosy i problémy vnitřního trhu, ekonomické dopady na tuzemské regiony, proměna státní suverenity v kontextu evropské integrace, český vliv v Bruselu i vnímání...

32065-roadshow-zlin-2.jpg

Zlín - Přínosy i problémy vnitřního trhu, ekonomické dopady na tuzemské regiony, proměna státní suverenity v kontextu evropské integrace, český vliv v Bruselu i vnímání evropské identity. To jsou jen některé ze všech témat, o kterých byla řeč na premiérové regionální veřejné debatě, která se konala v prostorách Technologického inovačního centra ve Zlíně. Debata se uskutečnila u příležitosti 15. výroční vstupu ČR do EU.

Jako řečníci se debaty zúčastnili ministr zahraničí Tomáš Petříček, předseda sněmovního Výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík, náměstek primátora města Zlín Pavel Brada a Igor Blahušiak, ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR. Debatu moderovala Iveta Táborská, ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje.

Členství v EU přináší řadě obyvatel ČR mnoho výhod a nejde jen o možnost volně cestovat či studovat a pracovat v zahraničí. V zemích EU jsou všem jejím obyvatelům garantovány také stejná práva. Díky členství v EU jsme také přijali evropské normy v oblasti ochrany životního prostředí, zdraví či práv spotřebitelů, které pozitivně ovlivňují kvalitu života v každodenních činnostech, “ řekl náměstek zlínského primátora Pavel Brada.

Ze členství v EU čerpá pozitiva i město Zlín. Od roku 2006 se podařilo na městské projekty získat cca 835 milionů korun ze zdrojů EU.  Nejvyšší částku, cca 303 milionů korun, se podařilo získat na realizaci Kulturního a univerzitního centra. 

Česká republika je součástí Evropské unie již 15 let. Co by účastníci diskuze přáli Česku a Evropské unii do budoucna? Podle Pavla Brady vůli se dohodnout, podle Ondřeje Benešíka ochotu aktivně se účastnit utváření společného projektu a podle Igora Blahušiaka schopnost působit jako sehraný tým. A podle Tomáše Petříčka? „Abychom se budoucnosti nebáli."

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru