Česky

Česky

English

menu
zavřít

U tržiště dojde k obnově stromořadí

27. 2. 2020

Aktuality

6

Zlín – Zvýšení bezpečnosti chodců a posádek projíždějících automobilů v blízkosti Tržiště pod kaštany. To je důvod, proč nechalo město zredukovat stromořadí, které prostor mezi tržištěm a silnicí I/49 protíná.

Zlín – Zvýšení bezpečnosti chodců a posádek projíždějících automobilů v blízkosti Tržiště pod kaštany. To je důvod, proč nechalo město zredukovat stromořadí, které prostor mezi tržištěm a silnicí I/49 protíná.

Město bylo nuceno přistoupit ke kácení lip zejména z důvodu jejich výrazně snížené vitality a prosychání korun. U těchto odhadem šedesátiletých stromů docházelo k častému lámání větví, které padaly na frekventovanou plochu a stávaly se nebezpečnými,“ vysvětlil vedoucí Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína Ivo Divoký.

Kácení se v těchto dnech týká 5 kusů lip, které ale budou v blízké budoucnosti, v rámci připravované rekonstrukce Tržiště pod kaštany, nahrazeny novou výsadbou.

„V rámci projektu rekonstrukce tržiště se počítá s obnovou stromořadí, konkrétně bude vysazeno 16 kusů lip velkolistých. Vysázené lípy budou mít obvod kmene 25–30 cm, což je dvojnásobný obvod oproti běžným výsadbám,“ doplnil Ivo Divoký.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru