Česky

Česky

English

menu
zavřít

Učitelky a učitelé, užijte si dnešní den, vzkazuje vedení města

28. 3. 2017

Aktuality

14

Zlín – Užijte si dnešní den, patří hlavně vám, vzkazují všem učitelům primátor Miroslav Adámek a náměstkyně Kateřina Francová, zodpovědná za oblast školství...

Portrét Jana Amose Komenského. Foto: internet

Zlín – Užijte si dnešní den, patří hlavně vám, vzkazují všem učitelům primátor Miroslav Adámek a náměstkyně Kateřina Francová, zodpovědná za oblast školství ve Zlíně.

„Učitelství je velmi obtížné a zodpovědné povolání. Vychováváte další generace, máte obrovský vliv na další směřování a osudy mnoha dětí a mladých lidí. Za to vám patří velké poděkování,“ vzkázal Miroslav Adámek. „Práce učitelek a učitelů si moc vážíme. Mají značný podíl na tom, že se zlínské školy těší dobré pověsti. Všem pedagogům přejeme, aby si dnešní Den učitelů užili podle svých představ,“ doplnila Kateřina Francová.

Den učitelů se v České republice slaví 28. března, na který připadá narození Jana Amose Komenského, přezdívanému Učitel národů. Je respektován nejen jako zakladatel moderní pedagogiky, ale také jako významný spisovatel, humanista, filozof a teolog.

Město Zlín zřizuje 22 mateřských škol, do kterých chodí téměř dva a půl tisíce předškoláků, a 13 základních škol, ve kterých se vzdělává necelých šest a půl tisíce dětí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru