Česky

Česky

English

menu
zavřít

Udržet zlínské parky zelené a kvetoucí je skutečná dřina

9. 8. 2018

Aktuality

9

Zlín – Až šest pracovníků se musí v těchto suchých a parných dnech denně starat o to, aby zůstal park Komenského stále krásně zelený a pestrobarevně rozkvetlý...

img-20180808-073724.jpg

Zlín – Až šest pracovníků se musí v těchto suchých a parných dnech denně starat o to, aby zůstal park Komenského stále krásně zelený a pestrobarevně rozkvetlý. Běžně přitom stačí pracovníci tři. Jen tento park si denně nyní vyžádá mnoho kubíků vody na zálivku, musí se uklízet odpad a udržovat kvetoucí záhony, i technologické zázemí.  

„Výhodou je, že máme k dispozici v parku vlastní studnu i retenční nádrž s kapacitou 25 kubíků. Spodní voda svedená do studny a pak do nádrže nám navíc pomáhá udržovat objekt klubu 206 více v suchu. V minulosti zde byly problémy s podmáčeným zdivem,“ prozradil Stanislav Pospíšilík, vedoucí oddělení městské zeleně. Téměř každé ráno před osmou hodinou se tak v parku spustí automatický zavlažovací systém. Zalévají se i vybrané mladé stromy, které by mohlo sucho ohrozit. V celém městě je takových stromů více než pět stovek.

Vyšší potřeba zálivky neznamená vyšší náklady. Uspořit lze totiž nyní při sečení trávníků, které není tak časté.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru