Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ukliďme svět, ukliďme Česko. Ve Zlíně se bude v sobotu uklízet

19. 3. 2019

Aktuality

16

Zlín – Město se připojilo k úklidové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a na sobotu 23. března naplánovalo úklid lokality nad Čepkovem.

uklid-cepkov.jpg

Zlín – Město se připojilo k úklidové akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a na sobotu 23. března naplánovalo úklid lokality nad Čepkovem. Dobrovolníci, kteří chtějí s úklidem pomoci jsou zváni na 10 hodin k podchodu u benzínky v blízkosti nákupního centra Čepkov. Rukavice a pytle má organizátor k dispozici. Předpokládaný konec akce je v poledne.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, do které se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Jejím cílem je nejenom uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek, ale také cílit na prevenci vzniku odpadů. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů – firmy, školy, obce či zájmové skupiny. Úklid pro veřejnost ve Zlíně už podruhé pořádá Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína ve spolupráci s Technickými službami Zlín.

Vloni se do úklidu na českém území zapojilo na 135 tisíc dobrovolníků, kteří odklidili 2113 tun odpadu.

„Na základě dat, která máme k dispozici, vyplývá, že se v roce 2018 našim dobrovolníkům podařilo z přírody vysbírat přibližně dvacet devět tun PET lahví. V podstatě každý druhý kus odpadu, který dobrovolníci vezmou do ruky, obsahuje nějaký druh plastu. Proto si myslím, že je aktuálně potřeba se vážně zamyslet nad tím, jestli sami zbytečně ve svém životě nenadužíváme plasty, či co se opravdu s vytříděnými plasty a dalšími komoditami dále děje,” sdělil jeden ze zakladatelů akce Miroslav Kubásek.

Kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko chce letos také upozornit na problematiku pneumatik v přírodě.

Více o akci na: www.uklidmecesko.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru