Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ulice Česká. Práce jdou po etapách

26. 9. 2018

Aktuality

9

Zlín – Ulice Česká na Jižních Svazích prochází zásadní proměnou. V rámci aktuálně prováděných prací je zde pokládán nový asfaltový povrch, probíhají opravy chodníků...

Ulice Česká prochází velkou proměnou

Zlín – Ulice Česká na Jižních Svazích prochází zásadní proměnou. V rámci aktuálně prováděných prací je zde pokládán nový asfaltový povrch, probíhají opravy chodníků i parkovacích míst, jejichž počet bude navýšen.

„Práce probíhají po etapách, tak, aby byl zaručen výjezd a příjezd občanů auty. Spodní část je již prakticky hotová, nyní probíhají stavební práce na střední části, kde se pokládají silniční obruby a budou chystat konstrukce vozovky,“ popsal právě prováděné práce radní Josef Novák, do jehož kompetencí patří doprava.

Na chodnících a parkovacích stáních se objeví zámková dlažba. Součástí změn bude i instalace nového veřejného osvětlení a mobiliáře. „Díky stavebním úpravám bude umožněn příjezd vozů hasičů a zdravotníků. V současné době jsou jejich zásahy kvůli stísněnosti prostředí velmi komplikované,“ upozornil Josef Novák.

Majitelé vozidel z dané lokality mají k dispozici provizorní parkoviště. Na celkové ploše 1 900 metrů čtverečníchvzniklo 68 stání. Zajímavostí je, že kvůli vybudování provizorního parkoviště bylo přemístěno 2 000 metrů krychlovýchzeminy a použito 327 betonových panelů. „Tohle parkoviště se rozhodně osvědčilo,“ konstatoval po reakcích veřejnosti primátor Miroslav Adámek.

Náklady na modernizaci ulice Česká přesáhnou částku 50 milionů korun. V další etapě bude v podobném rozsahu opravena také ulice Moravská a následně i ulice Slezská.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru