Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ulice Česká, Slezská a Moravská. Dojde na příjemné změny

18. 9. 2017

Aktuality

19

Zlín – Na ulicích Česká, Slezská a Moravská na Jižních svazích vzniknou desítky nových parkovacích míst. A to už v příštím roce. Na projekt...

Ilustrační foto

Zlín – Na ulicích Česká, Slezská a Moravská na Jižních svazích vzniknou desítky nových parkovacích míst. A to už v příštím roce. Na projekt, v jehož rámci dojde také k opravám silnic, chodníků nebo dětských hřišť, město vyčlenilo 50 milionů korun.

„Jde o nejstarší část Jižních svahů, lidé, kteří zde bydlí, si už pořádnou změnu zaslouží. Vždyť k večeru se nedá touto oblastí pomalu ani projet. Tahle lokalita má k standardům 21. století opravdu daleko,“ přiznal primátor Miroslav Adámek.

Změna v organizaci parkování bude razantní, stání na chodnících nahradí nová parkovací místa. V lokalitě budou také předlážděny chodníky, dnešní často poškozené kachle nahradí vhodnější zámková dlažba. Počítá se také s opravou schodišť, rekonstrukcí dětských hřišť, výměnou laviček a dalšího mobiliáře, úpravou stanovišť na domovní a separovaný odpad, namontován bude nový systém veřejného osvětlení. „Technickou dokumentaci máme připravenou, přes zimu bychom chtěli vysoutěžit dodavatele stavby a na jaře začít se samotnou realizací,“ konstatoval radní Josef Novák, do jehož kompetencí doprava.

Chystané změny výrazně usnadní práci členům Integrovaného záchranného systému v jmenované lokalitě. V současné době mají záchranáři, hasiči či policisté často velké problémy zasahovat, protože ulice jsou značně zúženy zaparkovanými automobily.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru