Česky

Česky

English

menu
zavřít

Umístění mobilní služebny oznámí strážníci v předstihu

28. 4. 2017

Aktuality

18

Zlín - Městská policie Zlín před časem pořídila mobilní služebnu. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou...

plakat-mp.jpg

Zlín - Městská policie Zlín před časem pořídila mobilní služebnu. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou. Ta obsahuje všechny důležité technologie a prvky technické podpory k vytvoření velitelského a řídícího pracoviště přímo v terénu. O umístění mobilní služebny v jednotlivých lokalitách budou strážníci informovat předem, formou informačních plakátů.

„Vozidlo budeme využívat nejen při řešení mimořádných událostí či při realizaci zvláštních bezpečnostních opatření, ale koncipovali jsme jej také jako mobilní služebnu pro okrajové části Zlína a své využití najde i v oblasti prevence kriminality,“  uvedl Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.

Posádku mohou tvořit až čtyři osoby a operátor. Počítá se rovněž s integrací kamer do Městského kamerového dohlížecího systému.

„S ohledem na současný vývoj bezpečnostní situace v Evropě i na krizové situace, se kterými jsme se v posledních letech setkali, jsme již delší dobu pociťovali potřebu pořízení mobilního operačního pracoviště,“ uvedl náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetence patří vedle krizového řízení také Městská policie.

V jednotlivých městských částech se budou strážníci objevovat v pravidelných termínech.  Každý první čtvrtek v měsíci bude mobilní služebna umístěna v Jaroslavicích, každý druhý čtvrtek v měsíci na Klečůvce, třetí čtvrtek připadá na Lužkovice a čtvrtý na Salaš. V Loukách zastihnete strážníky každé první úterý v měsíci a na Velikové každé první pondělí. První středa v měsíci připadá na Mladcovou a konečně každou druhou středu v měsíci budou strážníci zajíždět do Lhotky – Chlumu.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru