Česky

Česky

English

menu
zavřít

Univerzita zve na výstavu Eva Jiřičná: schodiště

22. 2. 2018

Aktuality

9

Zlín – Galerie v novém Vzdělávacím komplexu zlínské univerzity na Štefánikově ulici zve na unikátní výstavu Eva Jiřičná: schodiště.

schodiste-tocita.jpg

Zlín – Aktualizováno - Galerie v novém Vzdělávacím komplexu zlínské univerzity na Štefánikově ulici zve na unikátní výstavu Eva Jiřičná: schodiště. Až do 5. května budou k vidění nejkrásnější realizace schodišť z celého světa, jimiž se architektka Eva Jiřičná proslavila.

Expozice je volně přístupná od pondělí do soboty, vždy od 10 do 18 hodin.

Zlínská rodačka, světoznámá architektka Eva Jiřičná, proslula svými návrhy designu módních londýnských a newyorských obchodních domů a butiků, převážně však točitými skleněnými schodišti. Její tvorbu charakterizuje sklo, ocel, prosvětlenost, dokonalá harmonie materiálů, ale také  funkčnost. Výčet jejích zrealizovaných projektů je nekonečný – se svým týmem projektuje v USA, Dubaji, Anglii, Španělsku, Itálii i Číně. V Praze navrhla například Oranžerii Královské zahrady na Pražském hradě, interiéry Tančícího domu a hotelu Josef a úpravu kostela sv. Anny, v Brně lávku pro pěší a ve Zlíně Kulturní a univerzitní centrum a nově dostavený Vzdělávací komplex místní univerzity. Eva Jiřičná je jednou z nejúspěšnějších Češek. Je držitelkou Řádu britského impéria, členkou Královské akademie umění a jedinou ženou, která se dostala do knihy Století designu – průkopníci designu 20. století. Za mimořádný přínos postavení žen v architektuře získala prestižní Cenu Jane Drewové. Eva Jiřičná vlastní pražské architektonické studio AI Design Praha a v Londýně studio Eva Jiricna Architects.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru