Česky

Česky

English

menu
zavřít

Upokojenkyně získaly cenu na Grand festivalu smíchu

29. 1. 2019

Aktuality

7

Zlín - Cenu studentské poroty získala na 19. ročníku Grand festivalu smíchu v Pardubicích černá komedie Městského divadla Zlín Upokojenkyně...

Komedie Upokojenkyně se odehrává v domově pro seniory

Zlín - Cenu studentské poroty získala na 19. ročníku Grand festivalu smíchu v Pardubicích černá komedie Městského divadla Zlín Upokojenkyně v režii Petra Michálka. Včera ji na slavnostním galavečeru, přenášeném Českou televizí, převzal autor hry Kazimír Lupinec.

„Pardubický festival je prestižní událostí a z ceny máme velkou radost! Mně osobně těší právě ocenění od mladých lidí pro naši „senior komedii.“ Upokojenkyně totiž nejsou klasická veselohra. Mají humor schovaný uvnitř. Není vykloubený, vychází z uvěřitelných situací. Tím víc si každého ocenění vážíme. A těší mě, že se na představení chodí i u nás doma ve Zlíně a máme odezvu, že se diváci i přes počáteční obavy vzhledem k tématu velmi dobře baví,“ reagoval ředitel MDZ a režisér Upokojenkyň Petr Michálek.

Děj současné komedie Upokojenkyně se odehrává v domově pro seniory. Hlavními postavami jsou Anna a Marie, dvě ženy obývající společný pokoj. Jejich světem tvoří hodiny zírání do stropu, buchtičky, kafíčko, dávkovač plný léků a občasné návštěvy nejbližších. Obě stále hůře rozlišují, co je realita. Jaké to je – zapomínat na věci, na přátelé, na rodinu, na život…? To vše doplněno o živou hudbu v podání kapely Jazzzubs.

Kazimír Lupinec (vlastním jménem Jan Červený) svůj brilantní text napsal inspirován osobními zážitky „na tělo“ kladenskému divadlu. Text byl nominován na Cenu Marka Ravenhilla za rok2015 aMěstské divadlo Zlín je první profesionální scéna, která si troufla Upokojenkyně zařadit na repertoár. Premiéru měly v říjnu2018 apo každé domácí repríze divadlo divákům nabízí krátkou besedu.

 

TZ MD Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru