Česky

Česky

English

menu
zavřít

Upozornění pro chovatele drůbeže - ptačí chřipka - mimořádná veterinární opatření

24. 11. 2021

Aktuality

20

Zlín - Dne 23. 11. 2021 byla vyhlášena Státní veterinární správou (SVS) v souvislosti s nárůstem případů ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky H5N1 v České republice...

kurata--2-.jpg

Zlín - Dne 23. 11. 2021 byla vyhlášena Státní veterinární správou (SVS) v souvislosti s nárůstem případů ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky H5N1 v České republice i jinde v Evropě mimořádná veterinární opatření s celostátní platností.

Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů se zakazuje od dnešního dne chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje se umístit chované ptáky do budov v hospodářství.

Nařízení zároveň omezuje pohyb osob v hospodářstvích s chovem drůbeže. Cílem přijímaných opatření je minimalizace rizika zavlečení nákazy do chovů.

Všichni chovatelé drůbeže (včetně chovatelů holubů a běžců) budou muset podávat vodu a krmivo chovaným ptákům uvnitř hospodářské budovy případně pod přístřeškem, který zabrání jeho kontaminaci výkaly volně žijících ptáků. Stejně tak budou muset chránit skladované krmivo, stelivo a vodu před kontaminací trusem volně žijících ptáků. Chovatelé registrovaní v ústřední evidenci hospodářských zvířat na jejichž hospodářstvích není drůbež či ptáky možno umístit do budov musí o této skutečnosti neprodleně informovat místně příslušnou krajskou veterinární správu. Nařízení dále chovatelům ukládá omezení pohybu v hospodářstvích jen na osoby, jejichž účast je nezbytná pro zajištění řádné péče o chovanou drůbež.

V případě dotazů je možné obrátit se telefonicky na Krajskou veterinární správu Státní veterinární správy pro Zlínský kraj: 728 178 610

AKTUALIZACE: SVS zmírnila nařízení viz zde: 

https://www.zlin.eu/statni-veterinarni-sprava-zmirnila-opatreni-vuci-malym-chovatelum-drubeze-aktuality-6324.html

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru