Česky

Česky

English

menu
zavřít

UPOZORNĚNÍ: Zlín vydal zákaz odběru povrchových vod

7. 8. 2018

Aktuality

26

Zlín – Magistrát města Zlína vydal pro území města Zlína včetně jeho místních částí zákaz tzv. obecného nakládání s povrchovými vodami, tj. odběru vody z řeky Dřevnice a jejích přítoků.

drevnice-2.jpg

Zlín – Magistrát města Zlína vydal pro území města Zlína včetně jeho místních částí zákaz tzv. obecného nakládání s povrchovými vodami, tj. k odběru vody z řeky Dřevnice a jejích přítoků.

„Z důvodu dlouhotrvajícího bezdeštného počasí a vysokých teplot klesla hladina vodních toků na území města Zlína pod hranici hydrologického sucha. Na základě vydaného nařízení je tak ze všech těchto toků zakázáno odebírat vodu. Toto opatření se netýká držitelů platných povolení k odběru povrchové vody. Pro ty platí podmínky stanovené v daném povolení, zejména dodržení minimálního zůstatkového průtoku v korytě vodního toku pod odběrným zařízením,"  uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.

Opatření obecné povahy dle vodního zákona – zákaz obecného nakládání s povrchovými vodami, tj. odběr vody z vodních toků na území statutárního města Zlína vydal Magistrát města Zlína, Odbor životního prostředí a zemědělství 6.8.2018 a je zveřejněno na úřední desce MMZ. Rovněž bude vyvěšeno ve vývěskách místních částí města Zlína

Opatření platí od dnešního dne, tj. od 7.8.2018, do odvolání.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru