menu
zavřít

Útulek na Vršavě v roce 2016: 405 psů a 311 koček

18. 1. 2017

Aktuality

1

Zlín – Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě má za sebou opět velmi pestrý rok. V roce 2016 přijal celkem 405 opuštěných psů, do nových rodin nebo původním majitelům...

Útulek pomáhá také kočkám

Zlín – Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě má za sebou opět velmi pestrý rok. V roce 2016 přijal celkem 405 opuštěných psů, do nových rodin nebo původním majitelům jich předal 399. Ujal se také celkem 311 koček, z nichž 229 už má nové domovy.

„Loňská čísla převyšují statistiky z roku 2015. Jak počtu přijatých psů a koček, tak v i počtu těch, které už mají nové domovy,“ prohlásila Jolana Michenková z Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu. Dodala, že v průběhu roku 2016 bylo vykastrováno 74 koček, 13 fen a 6 psů, a načipováno 125 psů.

Z hlediska přijatých koček byl rok 2016 druhým „nejsilnějším“ z posledních jedenácti. Více jich bylo přijato pouze v roce 2007 – 341. V roce 2015 se útulek ujal 294 koček.

U psů rok 2016 tak rekordní nebyl. Ještě více než loni jich bylo přijato hned v pěti z posledních jedenácti. Rekord drží rok 2005, tehdy se v útulku ocitlo 509 psů. V roce 2015 zařízení přijalo 376 psů.

Díky podrobné statistice je patrné, v kterých měsících roku 2016 byl největší příjem psů. Dle očekávání jde o leden a prosinec. „Do čísel za tyto měsíce se promítají takzvané nechtěné vánoční dárky,“ vysvětlila Eva Poiselová, provozovatelka útulku.

U koček je situace jiná. Nejvíce jich bylo loni přijato v říjnu a v srpnu.

Rekordní byl rok 2016 z hlediska návštěvnosti. Venčit, vybrat si domácího mazlíčka či zúčastnit se některé z akcí přišlo do útulku více než 16 tisíc lidí, hned o dva tisíce více než v roce 2015. Pokud jde o tradiční akce, dosahuje návštěvnost za odpoledne i k číslu 300 návštěvníků za odpoledne.

Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě zřizuje město Zlín, které také přispívá ročně na jeho provoz částkou více než dva miliony korun. Podporuje jej také v jeho činnosti a pomáhá s propagací. O útulku se můžou zájemci dozvědět z městských stránek www.zlin.eu, odkaz je umístěný ve spodní části úvodní strany, rubrika Doporučujeme navštívit, nebo z pravidelných internetových reportáží Němé tváře či vývěsky, která je umístěná nedaleko náměstí Míru (téměř naproti provozovny Mc Donalds).

Útulek na Vršavě má kapacitu 80 míst pro psy a 40 pro kočky. Funguje zde také hotel pro psy.

Podívejte se také na reportáž Němé tváře pro měsíc leden:

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru