Česky

Česky

English

menu
zavřít

Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě i nadále povede stávající provozovatel

4. 2. 2020

Aktuality

24

Zlín - Zlínský Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě má staronového provozovatele. V nadlimitní veřejné zakázce na dodávku „Zabezpečení provozu Útulku pro zvířata v nouzi Zlín - Vršava“ zvítězil stávající provozovatel Útulek Zlín, z. s. jehož nabídka byla ekonomicky nejvýhodnější.

Zlín - Zlínský Útulek pro zvířata v nouzi na Vršavě má staronového provozovatele. V nadlimitní veřejné zakázce na dodávku „Zabezpečení provozu Útulku pro zvířata v nouzi Zlín - Vršava“ zvítězil stávající provozovatel Útulek Zlín, z. s. jehož nabídka byla ekonomicky nejvýhodnější. Nabídková cena na období v letech 2020 – 2023 činí 4 288 000 korun ročně včetně DPH.

„Provoz útulku má své opodstatnění o čemž svědčí i jeho statistiky. Za dobu jeho působení jde už i o tisíce zaběhnutých zvířat, která se mohla vrátit ke svým majitelům nebo našla nový domov. Jen za loňský rok se podařilo vrátit majitelům více než 200 ztracených psů. Samostatnou kapitolou je pak péče o bezprizorní a opuštěná zvířata. Tato služba není dokonce ani všude v Evropě zcela automatická,“ prozradil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.

Součástí činnosti útulku je i osvětová činnost a návrhy komplexního řešení problematiky bezprizorních zvířat. Útulek pro zvířata v nouzi tak pořádá například útulkový sraz, Vánoce v útulku či vydává útulkový kalendář. Nabízí také hotelové služby. Těch pro své čtyřnohé mazlíčky v loňském roce využilo 115 zájemců. V roce 2019 přijali do útulku 362 opuštěných a zatoulaných psů a bezmála tři sta koček. Díky teplému podzimu a mírnému nástupu zimy je v útulku nyní i více podzimních koťat než bývalo v tuto dobu obvyklé. Kdo tak uvažuje o pořízení kočičího kamaráda má nyní příležitost udělat i dobrý skutek. Kromě psů a koček se v útulku přechodně postarali také o 130 volně žijících nebo odložených drobných zvířat. Raritou bylo i zatoulané prase a kozlík.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru