Česky

Česky

English

menu
zavřít

Uvolněná opatření platná k 27. 4. 2020

24. 4. 2020

Aktuality

10

Zlín – Ministerstvo zdravotnictví připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Plán na postupné uvolňování opatření v České republice v souvislosti s koronavirem má pět etap. V textu níže naleznete uvolněná opatření platná k 27. 4. 2020. Kompletně zpracovaný přehled uvolněných opatření včetně konkrétních doporučení naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví.

batovske-domky-cestovni-ruch.jpg

Zlín – Ministerstvo zdravotnictví připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Plán na postupné uvolňování opatření v České republice v souvislosti s koronavirem má pět etap. V textu níže naleznete uvolněná opatření platná k 27. 4. 2020. Kompletně zpracovaný přehled uvolněných opatření včetně konkrétních doporučení naleznete na stránkách ministerstva zdravotnictví.

Uvolněná opatření k 27. 4. 2020:

Povolení neplatí pro:

Je umožněno prodejní plochu zmenšit na požadovanou velikost vytýčením (postačují např. ohraničovací (bezpečnostní) pásky).

Městské informační a turistické středisko

Od pondělí 27. dubna se po šesti týdnech znovu otevře Městské informační a turistické středisko v budově radnice.

Provozní doba MITS bude následující: Po, St   8.00-17.00        Út, Čt, Pá   8.00-15.00

Vstup bude umožněn vždy pouze dvěma návštěvníkům současně. Fungování Magistrátu města Zlína je i nadále zachováno v podobě po, st 8.00 - 17.00 hod. na základě předchozí telefonické či emailové domluvy. V neúřední dny bude radnice mimo MITS uzavřena.

Suchý důl se vrací do běžného režimu

Od pondělí 27. dubna se vrací skládka Suchý důl do běžného režimu, svůj odpad zde mohou odevzdávat již také domácnosti. Na skládce bude platit běžná provozní doba (po – pá 7.00 – 19.00 hod, so 8.00 – 12.00 hod). Stále však platí nutnost dodržovat preventivní opatření, tedy mít roušku a zachovávat rozestupy. Doposud byla skládka přístupná pouze pro svozové vozy Technických služeb Zlín a firmy.

Otevírá se i Zoo Zlín

Zlínská zoo po šesti týdnech znovu otevře v pondělí 27. dubna svůj areál. Pro návštěvu zahrady budou platit určitá pravidla, která respektují pokyny vydané vládou České republiky pro otevření venkovních areálů zoo. Návštěva tak bude možná pouze se zakoupenou elektronickou vstupenkou nebo na základě předložení platné celoroční permanentky. K dispozici bude prozatím jen hlavní vstup. Otevřou také restaurace v areálu zoo, drobné občerstvení nabídnou formou okénkového prodeje. Areál zoo bude přístupný od 8.30 do 18.00 hod. Více infomrmací naleznete na webu Zoo Zlín.

Infopoint v Památníku Tomáše Bati zahájí provoz

Zlín – Na základě harmonogramu otevírání provozoven, který ve čtvrtek 23. 4. představila vláda, otevře pro veřejnost infopoint Památníku Tomáše Bati. Samotný objekt Památníku však i nadále zůstává uzavřen.

Aktuální provozní doba infopiontu je od pondělí 27. dubna: pondělí, středa 8–17 h a úterý, čtvrtek, pátek 8–14 h.

Pro splnění nároků na zvýšená hygienická opatření v podmínkách infopointu je omezena přítomnost návštěvníků. V jednu chvíli mohou být uvnitř nanejvýš dvě osoby.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru