Česky

Česky

English

menu
zavřít

Uzavírka zkomplikuje dopravu v Malenovicích

28. 7. 2021

Aktuality

18

ZLÍN – Obyvatelé Zlína se musejí připravit na komplikace, které s sebou přinese uzavírka v centrální části Malenovic.

ZLÍN – Obyvatelé Zlína se musejí připravit na komplikace, které s sebou přinese uzavírka v centrální části Malenovic. „Jde o Jarolímkovo náměstí a nejbližší okolí. Důvodem je rekonstrukce vodovodního přivaděče,“ upřesnila referentka koordinace staveb Odboru dopravy Magistrátu města Zlína Ivana Hurtová. Uzavírka začala ve středu 28. července a pokud půjde vše podle plánu, potrvá do konce srpna.

Původně se měla oprava dotknout také ulice Světlov, plány se ale změnily kvůli Barum Czech Rally Zlín, která se pojede v době od 26. do 29. srpna. „Jedna z rychlostních zkoušek se jede i v ulici Světlov. Raději jsme proto tuto etapu odložili až na září,“ vysvětlil Josef Fedor, který je odpovědný za stavbu. Rychlostní zkouška povede ulicí Světlov v pátek 26. srpna a v úseku bude platit uzavírka v době od 6.00 do 14.00 hodin.

Jako první bude kvůli rekonstrukci vodovodního přivaděče uzavřeno Jarolímkovo náměstí a spojnice mezi ulicí J. Staši a Jarolímkovým náměstím, a to pro auta i pro chodce. Ti nebudou moci využívat ani chodník vedoucí z Jarolímkova náměstí k pivovaru. „Pěším budou sloužit sousední chodníky, takže uzavírka se jich dotkne jen minimálně,“ podotkla Ivana Hurtová.

Auta a autobusy budou muset využít objízdnou trasu, která povede po ulici J. Staši, Sokolovské, Bedřicha Smetany a Zabrání.

Díky tomu, že rekonstrukce vodovodního přivaděče bude provedena speciální bezvýkopovou technologií, bude povrch narušen jen na několika málo místech. „V žádném případě nerozkopeme celou lokalitu,“ dodal Josef Fedor. Investorem stavby je společnost VaK Zlín.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru