Česky

Česky

English

menu
zavřít

Užitkové elektromobily TS Zlín? Úspora 420 000 korun

15. 3. 2018

Aktuality

10

Zlín - Vozový park Technických služeb Zlín rozšířily tři nové dodávky. Určitě je v ulicích nepřehlédnete, slyšet a cítit ale nejsou – pod jejich kapotou...

Ilustrační foto

Zlín - Vozový park Technických služeb Zlín rozšířily tři nové dodávky. Určitě je v ulicích nepřehlédnete, slyšet a cítit ale nejsou – pod jejich kapotou není spalovací agregát, ale elektromotor. Společnost pořízení elektrických užitkových vozů vnímá jako příspěvek ke zlepšení životního prostředí ve městě, jde ale také i významné úsporné opatření v řádech stovek tisíc korun.

„Nasazovány budou pro potřeby dispečinku, jako pohotovost pro opravy veřejného osvětlení či semaforů a poslouží také středisku stavební a zimní údržby,“ říká k nákupu ředitel městské společnosti Jakub Černoch.Pro tyto účely jsou nyní v Technických službách Zlín využívány běžné osobní vozy.

„V rámci obnovy této části vozového parku jsme se rozhodli pro elektrické dodávky. Pořízení jednoho kusu vozu se díky dotaci podařilo srazit na zhruba 480 000 korun bez DPH. Stále jde sice o větší investici než do běžného osobního vozidla, ale nízké provozní náklady a příznivé servisní náklady znamenají, že během pětiletého provozu každá tato dodávka uspoří přes 140 000 korun. V součtu jsme tak na částce přes 400 000 korun,“odhaluje podrobnosti náměstek primátora města Zlína Patrik Kamas, do jehož kompetence městská společnost patří.

Všechny tři vozy jsou v pětimístné konfiguraci, bonusem je větší nákladový prostor než u běžného vozu běžně pro tyto účely pořizovaného. Možnosti pracovníků dispečinku a pohotovosti se tím rozšiřují. „Vozy mají navíc optimální provozní vlastnosti v městském režimu, kde se s nimi počítá především, a vykazují nulové emise. Chceme tím také demonstrovat, že ekologický přístup, pokud je dělán s rozumem, se vyplácí. Rozhodně nejde o náš poslední nákup tohoto typu vozidel, v rozšiřování parku elektromobilů chceme pokračovat nejen v Technických službách Zlín. Samotné město Zlín již jeden elektromobil nakoupilo a do půl roku pořídí další,“ dodává náměstek primátora Bedřich Landsfeld, odpovědný v Radě města Zlína za životní prostředí.

 

Doplňující informace

Technické služby Zlín jsou plně vlastněny statutárním městem Zlín, zaměstnávají asi 200 pracovníků. Starají se především o odpadové hospodářství přes svoz, třídění až po skládkování, letní i zimní údržbu komunikací a chodníků, provoz parkovišť, semaforů a veřejného osvětlení.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru