Česky

Česky

English

menu
zavřít

V části Centrálního parku platí zákaz venčení psů. Kvůli exkrementům

21. 3. 2018

Aktuality

18

Zlín – V části Centrálního parku na Jižních Svazích aktuálně platí zákaz venčení psů. Důvodem je fakt, že řada majitelů a chovatelů zde dlouhodobě řádně neuklízí exkrementy...

Centrální park - mapa zákazu venčení psů.jpg

Zlín – V části Centrálního parku na Jižních Svazích aktuálně platí zákaz venčení psů. Důvodem je fakt, že řada majitelů a chovatelů zde dlouhodobě řádně neuklízí exkrementy po svých zvířatech. Kromě toho, že toto chování kazí relaxaci a sportování dalším uživatelům parku, nově ohrožuje i růst na podzim zasázených květin.

Na plochy, kde je nyní zákaz venčení psů, budou upozorňovat informační tabulky, instalovány budou nejpozději do 23. března. „Jde o rozhodnutí dočasné, chceme, aby i v Centrálním parku vyrostly nově zasázené cibuloviny. Jakmile to bude možné, zákaz zrušíme. Rozhodně ale chceme apelovat na pejskaře, aby po svých zvířatech exkrementy uklízeli a nepouštěli je na volno. Nejenom proto, že to nařizuje obecně závazná vyhláška, ale hlavně kvůli ohleduplnosti kvůli ostatním návštěvníkům parku,“ řekl Tomáš Polehňa, vedoucí Oddělení městské zeleně na Jižních Svazích.

V okolí Centrálního parku se nachází hned několik výběhových louček, kde lze psy venčit. Uvedené jsou v příloze. Aktuálně také probíhá na Jižních Svazích příprava dalších výběhových louček.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru