Česky

Česky

English

menu
zavřít

V celonárodní soutěži Zelená informacím se Zlín umístil těsně za první desítkou

4. 5. 2021

Aktuality

11

Zlín - V soutěži o nejlepší prezentaci o životním prostředí na internetových stránkách měst s názvem Zelená informacím obdržel Zlín jedenáctou pozici při konkurenci 276 měst. Oproti minulému ročníku si tak Zlín o jednu příčku polepšil...

zelena-informacim.jpg

Zlín - V soutěži o nejlepší prezentaci o životním prostředí na internetových stránkách měst s názvem Zelená informacím obdržel Zlín jedenáctou pozici při konkurenci 276 měst. Oproti minulému ročníku si tak Zlín o jednu příčku polepšil.

„Smyslem soutěže je najít nejzdařilejší prezentace životního prostředí na oficiálních internetových stránkách měst. Cílem soutěže je dále motivovat města k uživatelsky přátelskému elektronickému publikování údajů o životním prostředí s využitím originálních forem a vhodných indikátorů,“ vysvětlila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu. On-line vyhlášení výsledků již desátého ročníku soutěže se uskutečnilo na Den Země.

Čtyřčlenná odborná porota vybírala mezi webovými prezentacemi měst s počtem obyvatel vyšším než pět tisíc ty, které nejlépe splňovaly kritéria přehlednosti, obsahu, přístupnosti, aktualizaci a srozumitelnosti. Na stupních vítězů se umístila města Ostrava, Praha a Krnov. Porota bere v úvahu následující kritéria: (1) Přehlednost celkové prezentace města, (2) Rychlá a snadná dostupnost informací o životním prostředí, (3) Rozsah a kvalita obsahu informací o životním prostředí, (4) Úprava stránek o životním prostředí, estetický dojem, (5) Pravidelná aktualizace stránek, (6) Dlouhodobé udržování obsahu, například formou ročenky nebo zprávy, (7) Využívání sociálních sítí a interakce a (8) Míra zlepšení oproti poslednímu ročníku. Soutěž probíhá od roku 2010, kdy se uskutečnil její nultý ročník.

Města na 4. až 15. místě (dle pořadí): Tábor, Přerov, Opava, Kopřivnice, Jablonec nad Nisou, Most, Třebíč, Zlín, Český Těšín, Lysá nad Labem, Frenštát pod Radhoštěm, Jirkov.

„Město Zlín se umístilo na 11. místě, což je zlepšení proti předchozímu roku o jednu příčku. Pozitivně byly hodnoceny informace monitorující stav životního prostředí ve městě a jejich dostupnost a dlouhodobé udržování obsahu poskytovaných informací,“ doplnil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.  

Soutěž Zelená informacím spojuje města, která si váží životního prostředí a chtějí se o to podělit se svými obyvateli. Stránky i samotná soutěž vznikají z vlastní iniciativy a nadšení lidí, kteří věří, že informační a komunikační technologie mohou životní prostředí měst zlepšit.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru