Česky

Česky

English

menu
zavřít

V ceníku za parkování ve Zlíně dojde ke změnám

29. 10. 2021

Aktuality

715

Zlín – Technické služby Zlín navrhly Radě města Zlína změny v sazebníku za užití parkovišť.

ts.jpg

Zlín – Technické služby Zlín navrhly Radě města Zlína změny v sazebníku za užití parkovišť. Hlavním aspektem pro změnu sazeb byla obsazenost parkovišť a parkovacích míst. Některé sazby parkovného doznaly změn tak, aby lépe reflektovaly skutečnou hodnotu možnosti parkování v centrální části města a ekonomicky motivovaly uživatele k využití jiných forem městské dopravy. Tedy, kde byla poptávka po parkování vysoká, došlo k mírnému navýšení ceny. Stále je však zvýhodněno krátkodobé parkování.

Oproti stávajícímu sazebníku dojde k nezbytnému navýšení ceny za parkovné na třech parkovištích z celkových šesti. Jedná se o parkoviště Nad Tržnicí, Gahurova a Městské divadlo. Dále budou sazby parkovišť i parkovacích automatů nastaveny jako doposud, tedy podle vzdálenosti od centra. Ne vždy tedy bude znamenat navýšení parkovného zvýšení všech sazeb dle doby parkování.

Do změn jsou zahrnuty i nové zóny placeného parkování, které se chystají na zpoplatnění. Jedná se o prostor nám. T. G. Masaryka, ul. Lorencova, ul. Lešetín a na tř. T. Bati v centru města Zlína.

Účinnost aktualizovaného Sazebníku je stanovena od 1.11.2021.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru