Česky

Česky

English

menu
zavřít

V karanténě jsou takřka dvě stovky dětí ze školských zařízení

9. 3. 2020

Aktuality

14

Zlín - Z důvodu předběžné opatrnosti byly v pondělí 9. března uzavřeny zlínské základní školy. Příčinou byly končící jarní prázdniny a důvodné podezření, že se bude řada rodin vracet ze zahraniční dovolené, a to i z rizikové Itálie.

zs-slovenska.jpg

Zlín - Z důvodu předběžné opatrnosti byly v pondělí 9. března uzavřeny zlínské základní školy. Příčinou byly končící jarní prázdniny a důvodné podezření, že se bude řada rodin vracet ze zahraniční dovolené, a to i z rizikové Itálie.

Během pondělí tak ředitelé škol ověřili počty žáků a zaměstnanců, kterých se týká opatření vyhlášené karantény. V domácí karanténě tak příštích 14 dní zůstane 193 žáků a 28 zaměstnanců školských zařízení zřizovaných městem. U Základních škol jde o 172 dětí a 23 učitelů, u mateřských škol o 21 dětí a 5 učitelů. Od úterý 10. března jsou školy opět otevřeny.

„Školy využily pondělní ředitelské volno nejen k prověření počtu žáků a zaměstnanců, kterých se karanténa týká, ale přijaly také řadu dalších opatření. Dezinfikovaly se prostory, učivo žákům bude zveřejněno prostřednictvím informačního systému školy,“ uvedl Tomáš Melzer, mluvčí zlínského magistrátu.

Kromě toho jsou žáci poučeni o hygieně, používají se vlastní ručníky, papírové kapesníky, utěrky, používají se mýdla s dezinfekcí a často se větrá.

„Omezeny jsou akce mimo školu. Zrušeny jsou také školou organizované kroužky, doučování dětí, zamezuje se vstupu cizích osob do škol. V případě onemocnění dítěte v průběhu vyučování budou ihned předávány informace rodičům,“ vyjmenoval další přijatá opatření Tomáš Melzer.

 


 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru