menu
zavřít

V krajském zastupitelstvu je devět Zlíňanů

16. 11. 2016

Aktuality

0

Zlín - V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu, jehož složení vzešlo z říjnových voleb, je devět lidí s trvalým bydlištěm ve Zlíně. Tři z nich...

Budova krajského úřadu, "mrakodrap" ve Zlíně

Zlín - V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu, jehož složení vzešlo z říjnových voleb, je devět lidí s trvalým bydlištěm ve Zlíně.  Tři z nich, Miroslav Kašný a Michaela Blahová z KDU-ČSL, a Jiří Sukop z ANO 2011, dokonce zasedli v devítičlenné Radě Zlínského kraje.

Zlín je s krajem propojen i prostřednictvím městského zastupitelstva. V něm zasedají hned čtyři lidé, kteří od listopadu působí také v zastupitelstvu kraje. Jde o Miroslava Adámka (STAN), Jiřího Korce (ANO 2011), Miroslava Kašného a Aleše Dufka (Zlín 21). „Pro Zlín je jen dobře, že má na kraji početné zastoupení. Město a kraj spolupracují na mnoha projektech a musí spolu vycházet. Věřím, že tato spolupráce bude lepší než v minulých letech, určitě pro to uděláme maximum,“ sdělil primátor Zlína a krajský zastupitel Miroslav Adámek.

Jiří Korec poměrně početné zastoupení lidí ze Zlína ve vedení kraje vítá. Je v zájmu každého města, mít co nejvíce „svých“ zástupců v krajském zastupitelstvu či ještě lépe v radě kraje. Současnou největší výhodou je, že hnutí tvořící koalici na radnici jsou součástí i koalice na kraji, což předchozí roky nebývalo pravidlem. I díky tomu očekávám vstřícnější a bližší spolupráci mezi Zlínem a Zlínským krajem jak ve věcech týkajících se rozvoje města a kraje, tak ve věcech provozních, na kterých město s krajem spolupracují,“ uvedl náměstek primátora a nový člen zastupitelstva kraje. „Když jsem byl v minulosti náměstkem primátora, mnohdy jsem nenašel na kraji pochopení pro projekty, které mohly propojit město i kraj. Stále jsem přesvědčen o tom, že pro rozvoj kraje je nutný i rozmach krajského města,“ připojil krajský radní a zastupitel města Miroslav Kašný.

Zastupitelstvo Zlínského kraje vzešlo z pořadí již pátých krajských voleb, které se konaly ve dnech 7. a 8. října. Ve Zlínském kraji dosáhla volební účast 40,9 procenta. Vítězem se stala Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová, která získala 22,97 procenta hlasů, následována hnutím ANO (15,68), Českou stranou sociálně demokratickou (12,46), hnutím Starostové a nezávislí (11,62), Komunistickou stranou Čech a Moravy (8,22), stranou Svobodní a soukromníci (7,88), Občanskou demokratickou stranou (6,39) a hnutím Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (5,31).

Složení krajského zastupitelstva:

KDU-ČSL: 12 mandátů

ANO: 8 mandátů

STAN: 6 mandátů

ČSSD: 6 mandátů

Svobodní a Soukromníci: 4 mandáty

KSČM: 4 mandáty

ODS: 3 mandáty

SPD-Tomio Okamura: 2 mandáty

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru