Česky

Česky

English

menu
zavřít

V Mostní a Březnické začíná přestavba trolejového vedení, MHD to neovlivní

24. 3. 2023

Aktuality

466

Zlín - Součástí zahájené přestavby křižovatky ulic Březnická a Mostní ve Zlíně je také demontáž původního trolejového vedení a výstavba nové trolejové trati. Subdodavatelem zakázky je Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO). Přestavba trolejového vedení se týká přibližně 350 metrů dlouhého úseku a vyžádá si náklady ve výši 8,5 milionu korun.

I když místo křižovatky Březnická – Mostní a také přilehlé úseky zůstanou v čase stavebních prací bez trolejového vedení, provoz MHD to neovlivní. „Díky naší vybavenosti trolejbusy s nezávislým pohonem – dieselagregáty nebo bateriemi – bude možné absolvovat celé období stavebních prací bez narušení provozu MHD,“ ujistil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Na linkách č. 4 a 5. jezdí standardně bateriové trolejbusy, které tento nezávislý pohon potřebují rovněž v části úseku bez trolejového vedení do Kostelce a Štípy,“ přibližuje mluvčí DSZO Vojtěch Cekota s tím, že nasazení vozů s alternativním pohonem se týká rovněž spojů zajíždějících na obratiště Sportovní hala. Zde se jedná o linky č. 1 a 12. „Úsekem s demontovaným trolejovým vedením projede za jediný pracovní den zhruba sto dvacet trolejbusů,“ upozornil mluvčí. 

Troleje v úseku stavby jsou už několik dnů bez proudu. Dělníci postupně rozeberou 310 metrů původního vedení, výhybky a z terénu odstraní dvacet nosných sloupů. „V dalších etapách stavby začne vznikat zcela nové dvoustopé trolejového vedení dlouhé 345 metrů. Do práce se zapojí dvanáct pracovníků a předpokládá se, že zde odpracují asi 1 800 hodin,“ vypočítal vedoucí úseku údržby trolejového vedení a měníren DSZO René Jurča.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru