Česky

Česky

English

menu
zavřít

V neděli se ve Zlíně rozzáří vánoční strom. S vlastním zvonečkem tomu můžete pomoci

29. 11. 2018

Aktuality

17

Zlín - Už tuto neděli 2. prosince budou ve Zlíně zahájeny vánoční trhy s názvem Adventní Zlín. V tento den také Zlíňané za pomocí zvonkového orchestru rozsvítí živou...

jsf-abb--c--00058.jpg

Zlín - Už tuto neděli 2. prosince budou ve Zlíně zahájeny vánoční trhy s názvem Adventní Zlín. V tento den také Zlíňané za pomocí zvonkového orchestru rozsvítí živou vánoční jedli na náměstí Míru. Kdo ze Zlíňanů se tak bude chtít k rozsvícení osobně připojit, neměl by si zapomenout vzít zvoneček. O slavnostní zahájení trhů se postará i primátor města Jiří Korec, který také obyvatelům a návštěvníkům města přednese vánoční zdravici.

„Už nyní bych však chtěl za sebe všem popřát hodně štěstí, lásky, kamarádů kolem sebe ale i chvíle klidu a odpočinku, a aby se každému splnilo to, co sám nejvíce chce. Nesmím zapomenout na zdraví, které je nejdůležitější a také úsměv a pozitivní náladu,“ vzkazuje primátor města Jiří Korec.

První adventní neděli zahájíme koncertem Vašo Patejdla. Na podiu se potom během tří týdnů vystřídají další zajímaví umělci,  jako např. Gipsy CZ, Marek Ztracený, Fragile, David Kraus, Premier, The Backwards a další.

Samotný nedělní program bude zahájen od 15 hodin. Po 17 hodině bude zahájen program spojený s rozsvěcováním stromu. Samotné rozzáření se dle scénáře uskuteční v 17:50.

Vánoční  jarmark nabídne od 2. prosince spoustu dobrého jídla a pití a od 8. prosince ho doplní stánky s krásnými řemeslnými výrobky. Naprostou novinkou letošního programu je vánoční stodola, ve které bude každé odpoledne hrát živá hudba, ať už známější místní kapely či méně známí buskeři. Kromě bohatého hudebního programu se můžete těšit také na ten doprovodný: valašské čerty a čertiskovou diskotéku, dětskou fotostezku "Letem vánočním světem", ledové sochaře a sochařské dílničky, tradiční Ježíškovu poštu, sobotní tvořivé dílničky nebo vystoupení dětských folklorních souborů. „Společně a pro dobrou věc budeme tvořit dlouhý vánoční řetěz, kterým náměstí na závěr dozdobíme,“ doplnil mluvčí města Zdeněk Dvořák.

V sobotu 22. prosince si budete moct odnést Betlémské světlo v lucerničce vlastní nebo té "pro Anetku" a poslední večer protančíme s DJ J. V. Navrátilem na jeho Vánoční Oldies Party. Program i jarmark budou ukončeny v neděli 23. prosince ve 14 hodin.

 

videopozvánku naleznete zde: http://www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-pozvanka-na-adventni-zlin-a-rozsviceni-vanocniho-stromu-aktuality-4665.html

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru