Česky

Česky

English

menu
zavřít

V nominaci na Oscara je i film, který vznikl ve Zlíně

29. 11. 2016

Aktuality

6

Zlín - Krátký animovaný film Happy End režiséra Jana Sasky se v těchto dnech probojoval do užší nominace deseti krátkometrážních filmů, které zabojují o zisk...

archiv Jana Sasky.jpg

Zlín - Krátký animovaný film Happy End režiséra Jana Sasky se v těchto dnech probojoval do užší nominace deseti krátkometrážních filmů, které zabojují o zisk cenné sošky.  Nejlepší snímky každoročně vybírá americká akademie filmového umění. Režisér Jan Saska film vytvořil před šesti lety jako svou bakalářskou práci v ateliéru klasické animace Univerzity Tomáše Bati.

„Tehdy ještě nevypadal jako dnešní finální verze. Nestihl jsem ho tenkrát úplně dopracovat. Pracoval jsem na něm postupně další tři roky,“ svěřil se mladý autor v rozhovoru pro Českou televizi.  Ten také potvrdil, že v ateliérech, kde pracovala Týrlová a Zeman se tvořilo výborně.

Hrdiny šestiminutového snímku jsou typické české postavy jako traktorista, myslivci či řidič favoritu. Námětem pro černou komedii o smrti se režisérovi stal vtip, který mu před lety vyprávěl kamarád.

Snímek se už představil na filmovém festivalu v Cannes a zvítězil v soutěži studentských filmů na mezinárodním festivalu animovaných filmů v Třeboni. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru