Česky

Česky

English

menu
zavřít

V novém objektu sociální rehabilitace dojde k ucelení poskytovaných služeb

7. 4. 2021

Aktuality

21

Zlín - Investiční projekt s názvem „Objekt sociální rehabilitace Zlín“ se po legislativních průtazích opět přibližuje k realizaci. Ta má být zahájena ještě letos...

domy-letna.jpg

Zlín - Investiční projekt s názvem „Objekt sociální rehabilitace Zlín“ se po legislativních průtazích opět přibližuje k realizaci. Ta má být zahájena ještě letos. Objekt sociální rehabilitace ve čtvrti Letná bude sloužit pro osoby s duševním onemocněním v pobytové formě, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a pod kontrolou lékaře. V objektu bude zabezpečena nepřetržitá 24 hodinová služba sociálních pracovníků.

„Mrzí nás některé mýty a nepravdy, které projekt provází. Nechceme Letnou diskriminovat, jak je nám někdy podsouváno, ale stavba je na Letné navržena z toho důvodu, že podobná služba zde dlouhodobě a bezproblémově fungovala a nyní dochází pouze k ucelení spektra poskytovaných služeb. Tato sociální služba byla navržena s respektem k místu, času a potřebě,“ uvedl Aleš Dufek, náměstek primátora pro oblast sociálních služeb.

Stavba bude mít kapacitu jedenáct jednolůžkových pokojů. Z toho budou tři pokoje bezbariérově upravené. Objekt vyroste v zahradě stávajícího komplexu, který nebyl přístupný veřejnosti. Ani na přístupu veřejných ploch se tak nic nemění. Předpokládané náklady na realizaci jsou ve výši 36 000 000 Kč vč. DPH. Akce bude spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím IPRÚ Zlín a státního rozpočtu. V IPRÚ Zlín bylo pro tento projekt vyčleněno 27 184 935,67 korun.  Ze státního rozpočtu pak 1 599 113,86 korun.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru