Česky

Česky

English

menu
zavřít

V období památky zesnulých posílí DSZO spoje na hřbitovy

18. 10. 2018

Aktuality

17

Zlín - Také v letošním roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí v dušičkovém období své autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy...

dusicky.jpg

Zlín - Také v letošním roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice posílí v dušičkovém období své autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy. Zvláštní jízdní řády budou platit po dva víkendy na lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu. Několik víkendových spojů na lince 32 bude mimořádně prodlouženo až ke hřbitovu na Mladcové.

Lesní hřbitov – posilové spoje

Na autobusové lince 31 budou zařazovány o víkendových dnech 27., 28. října a 3. a 4. listopadu 2018 posilové spoje na trase mezi zastávkami Náměstí Míru – Náměstí Práce – Lesní hřbitov a zpět na Náměstí Práce a Školní. Některé posilové spoje pojedou z Lesního hřbitova až na Kudlov, aby se návštěva Lesního hřbitova usnadnila obyvatelům Kudlova a aby nemuseli jezdit na hřbitov oklikou přes celé centrum města. Posilové spoje se budou na lince objevovat přibližně v čase od 8 do 17 hodin. Tyto zvlášť označené autobusy budou vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. Budou jezdit podle mimořádných jízdních řádů, které budou zveřejněny na zastávkách i na internetu.

V neděli 4. listopadu budou na Lesní hřbitov vypraveny po 14. hodině místo dvou posilových spojů čtyři a po 15. hodině tři, aby byla zajištěna přeprava zvýšeného počtu cestujících, kteří se zúčastní od 15 hodin dušičkové pobožnosti.

Pokud by se zvýšený zájem o přepravu na Lesní hřbitov projevil v dušičkovém období  i v pracovních dnech, dispečeři DSZO budou situaci monitorovat a budou připraveni operativně vyslat na linku posilový vůz.

Mladcová – několik spojů pojede až ke hřbitovu

Doprava cestujících bude ve dnech 26. – 28. října a 2. – 4. listopadu mimořádně zajišťována též ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. Několik spojů linky 32 bude prodlouženo z točny Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov. V pátky to budou dva spoje za den, o sobotách a nedělích tři spoje za den. Jejich odjezdy budou vyznačeny v jízdních řádech na zastávkách i na internetu.

Hřbitov v Kvítkovicích

V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně dva odpolední spoje každou sobotu a neděli. V dušičkovém období budou na tyto spoje zařazovány pro zvýšení přepravní kapacity dva autobusy místo jednoho.  

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru