Česky

Česky

English

menu
zavřít

V pátek nepojedou školní spoje MHD

27. 1. 2021

Aktuality

11

Zlín – Z důvodu pololetních prázdnin nepojedou v pátek 29. ledna školní spoje MHD.

mhd.jpg

Zlín – Z důvodu pololetních prázdnin nepojedou v pátek 29. ledna školní spoje MHD. Trolejbusy a autobusy Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice jezdí nadále podle tzv. letních jízdních řádů s tzv. letním omezením, které znamená asi desetiprocentní snížení přepravní kapacity proti jízdním řádům pro běžné pracovní dny.

Od pondělí 1. února bude městská hromadná doprava ve Zlíně a Otrokovicích dál vedena podle jízdních řádů s letním omezením včetně školních spojů. Do vozidel MHD se v současnosti může nastupovat všemi dveřmi na všech zastávkách, je zajištěn rovněž doplňkový prodej jízdenek u řidičů. Otevřena jsou všechna pracoviště předprodejů jízdenek MHD.

Letní jízdní řády jsou uplatňovány v MHD ve Zlíně a Otrokovicích v běžných pracovních dnech od 4. ledna 2021 v souvislosti s vládními opatřeními, které mají bránit v šíření nemoci covid-19. Většina žáků se vzdělává distanční formou bez dojíždění do škol a z důvodu uzavření většiny obchodů, restaurací i kulturních a sportovních zařízení se snížil pohyb lidí v ulicích i počty cestujících v MHD. Pro zajištění docházky prvních dvou ročníků základních škol vypravuje DSZO v pracovních dnech nad rámec letních jízdních řádů školní spoje k základním školám M. Alše a Dřevnická ve Zlíně, Trávníky v Otrokovicích a také k ZŠ Želechovice nad Dřevnicí.

Předpokládáme, že tzv. letní jízdní řády budou platit v síti MHD ve Zlíně a Otrokovicích, dokud budou trvat přísná vládní opatření na omezení kontaktů a pohybu osob na veřejnosti,“ uvedl ředitel Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice DSZO Josef Kocháň.

Informace na www.dszo.cz

Zdroj: DSZO

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru