Česky

Česky

English

menu
zavřít

V pátek začíná Zlin Design Week. Ponese se na vlnách inovace, rebelie a designu

2. 5. 2019

Aktuality

21

Zlín – Město od 3. do 10. května oživí výstavy, galavečer, mezinárodní soutěže pro nadané designéry a konference evropských rozměrů.

zlin-design-week.jpg

Zlín – Město od 3. do 10. května oživí výstavy, galavečer, mezinárodní soutěže pro nadané designéry a konference evropských rozměrů. Vše se ponese v duchu pokroku a vykročení ze zajetých systémů. Právě Revoluce je hlavním tématem letošního pátého ročníku festivalu Zlin Design Week.

Neustálé objevování, inovace nebo nové impulzy – i taková může být revoluce, a tak ji taky chceme návštěvníkům Zlin Design Weeku ukázat. Ať už skrze myšlenky zhmotněné ve vystavených produktech a instalacích, nebo třeba tím, že je překvapíme na místech, kde nás dříve nepotkali. I když to je někdy spíše evoluce,” říká o projektu manažerka Designu v ulicích Jitka Smolíková.

Epicentrem Zlin Design Weeku bude tradičně zlínský zámek. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu vybraných prací studentů všech jedenácti uměleckých ateliérů fakulty. Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati

V podkrovních prostorách najdou příchozí různorodé expozice, od světelných instalací po skleněné objekty. Nově celotýdenní program obohatí projekt, který se zaobírá vizuálním smogem v ulicích města. V průběhu Zlin Design Weeku se zájemci mohou zúčastnit panelové diskuze či komentované procházky po Zlíně. Vše doplní venkovní expozice, videomapping a výstava fotografií. Účastníci festivalu mohou navštívit novou fakultní galerii G18, kde bude umístěna výstava Food print znázorňující dopad jídla a jeho spotřeby na životy lidí a skrze design hledá nová revoluční řešení.

Na náměstí Míru opět vyrostou Koma moduly s instalacemi známých designérských firem jako je Ton nebo Jánošík. Další expozice se budou konat například v OC Zlaté Jablko, Obchodním domě a také ve Zlínském klubu 204, kde studenti průmyslového designu vystaví porcelánové reproduktory. V rámci doprovodného programu mohou zájemci opět několikrát do týdne navštívit oblíbené workshopy Vepřo Knedlo Design zaměřené na design i marketing. Součástí programu je Konference design & marketing.

Na pódiu Kongresového centra se 7. května sejdou řečníci z obou oborů, kteří boří tabu a nebojí se svých inovativních nápadů. Nadšenci designu si nesmí nechat ujít cyklus přednášek Design na hranici. Ten se uskuteční ve čtvrtek 9. května na zámku. Tento den bude zakončen mezinárodním studentským videomappingovým festivalem MASKA. V příprav je také další z řady PechaKucha Night Zlinnebo Jarní kino.

Projekt připravují studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Podrobný program na www.zlindesignweek.com

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru