Česky

Česky

English

menu
zavřít

V první školní den se dětem otevřelo nové hřiště na Zálešné

2. 9. 2019

Aktuality

20

Zlín - Od 2. září 2019 už začalo veřejnosti, a především dětem, sloužit nově zrekonstruované hřiště č. 101 ve zlínské části Zálešná. Hřiště se nachází v zastavěném území...

rekonstrukce-hr--c--101-zlin---zalesna---letad--5-.jpg

Zlín - Od 2. září 2019 už začalo veřejnosti, a především dětem, sloužit nově zrekonstruované hřiště č. 101 ve zlínské části Zálešná. Hřiště se nachází v zastavěném území rodinných Baťových domků v památkové zóně. Na hřišti byly dosud dva nevyhovující herní prvky a dvě lavičky.

 “Rekonstrukce hřiště byla nezbytná z důvodu požadavku obyvatel na jeho opětovné využívání pro děti předškolního a školního věku. Nové hřiště vychází z našeho požadavku, umístit na hřiště herní prvek letadlo, které na hřišti v minulosti bylo,”uvedl Ivo Divoký, vedoucí Odboru městské zeleně. Přístup na hřiště je ze stávajícího chodníku z tř. 2. května. Chodník na ploše hřiště je ve tvaru křivky z litého škrábaného betonu. Podél chodníku je také rozmístěno několik laviček. Na hřišti se nachází dvě hrací plochy tvořené drobným kamenivem. Dominantními herními prvky se stalo letadlo, věž a houpací krabice.

„Po letech se na hřiště poblíž Baťovy nemocnice opět vrátilo letadlo. Kvůli přísným bezpečnostním normám se jedná o certifikovaný prvek, který vychází z konkrétního modelu letadla Lockheed Electra 10A, který v r. 1937 zakoupila f. Baťa a Jan Antonín Baťa v něm podnikl obchodní cestu kolem světa,“ upřesnila Kristýna Králová, inspektorka dětských hřišť Odboru městské zeleně. Kvůli povětrnostním podmínkám však ještě zcela nevzešel trávník. Pracovníci Odboru městské zeleně proto prosí první návštěvníky, aby respektovali dočasná zákaz vstupu na travnaté plochy.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru