Česky

Česky

English

menu
zavřít

V roce 2019 hospodařily téměř všechny městské společnosti se ziskem

17. 9. 2020

Aktuality

11

Zlín - Téměř všechny dosud hodnocené společnosti s majetkovým podílem města Zlína, hospodařily v roce 2019 s kladným hospodářským výsledkem...

jsf-abb--c--0079807.jpg

Zlín - Téměř všechny dosud hodnocené společnosti s majetkovým podílem města Zlína, hospodařily v roce 2019 s kladným hospodářským výsledkem. Svědčí to tak o ekonomickém zdraví těchto městských firem. Zastupitele města Zlína o tom informoval Odbor ekonomiky při posledním zasedání zastupitelstva.

„Chceme, aby společnosti s majetkovou účastí města fungovaly maximálně efektivně. V loňském roce jsme z pozice města ředitelům jednotlivých společností zaslali zadání, ve kterém jsou specifikovány vize a cíle dané společnosti. Nyní je ředitelích, aby hledali možnosti, jak tyto cíle naplnit,“ řekl primátor města Jiří Korec.

Se ziskem 1,25 milionu korun hospodařila společnost Steza Zlín, která má ve správě lázně a koupaliště.

Více než 8,3 milionu korun byl kladný hospodářský výsledek Technických služeb Zlín. Jde o nejlepší výsledek z posledních let. Pro srovnání, v roce předchozím dosahoval kladný výsledek TS Zlín cca 2,7 milionů korun a v roce 2016 se pohyboval jen kolem sedmi set osmdesáti tisíc korun. Se ziskem přesahujícím tři miliony korun hospodařila společnost Teplo Zlín a kladných čísel dosáhla i společnost Pohřebnictví Zlín ačkoliv v tomto případě šlo jen o několik desítek tisíc korun.

Výborného výsledku dosáhl VAK Zlín se ziskem více než 10 milionů korun. V plusu 209 tisíc korun skončila společnost Lesy města Zlína a zisk ve výši 44 tisíc korun má ve svém hospodářském výsledku zapsána i společnost Nemovitosti Zlín. Společnost Technické služby Zlínsko, která provádí služby např. pro okolní obce, vykázala konečný zisk 908 tisíc korun. Bezmála sto tisíc korun v plusu skončilo i účetnictví Filharmonie Bohuslava Martinů. S hospodářským výsledkem nula pak skončilo hospodaření Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

Jediná společnost, která uzavřela hospodaření roku 2019 se záporným hospodářským výsledkem je Správa domů Zlín, jejíž účetní ztráta činila 272 tisíc korun. Důvodem byla jednorázová plánovaná investice do nákupu vybavení kanceláří společnosti. Nicméně tato ztráta nemá vliv na chod společnosti. Ztráta byla vyřešena za využití nerozděleného zisku minulých let.

„Další společnost s městským podílem, Berani Zlín, ukončuje svůj hospodářský rok až v dubnu s koncem hokejové sezony. Výsledky této společnosti budou tak známé po zpracování auditu a po schválení valnou hromadou,“ sdělil Bedřich Landsfeld, náměstek pro oblast ekonomiky a financí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru