Česky

Česky

English

menu
zavřít

V sídlištní lokalitě Padělky probíhá rekonstrukce parkoviště a dokončení propojovací stezky pro pěší a cyklisty z třídy 2. květn

20. 5. 2020

Aktuality

30

Zlín - Pro obyvatele sídliště na ulici Padělky IV se v letošním roce provádí rekonstrukce starého, nevyhovujícího parkoviště. Účelem je obnova konstrukce zpevněných ploch a zvětšení parkovacích míst i navýšení jejich počtu. Parkovací místa byla navržená v nové konstrukci z betonové zámkové dlažby. Součástí stavebních prací je i výstavba ploch pro odpadové kontejnery.

padelky-iii---006.jpg

Zlín - Pro obyvatele sídliště na ulici Padělky IV se v letošním roce provádí rekonstrukce starého, nevyhovujícího parkoviště. Účelem je obnova konstrukce zpevněných ploch a zvětšení parkovacích míst i navýšení jejich počtu. Parkovací místa byla navržená v nové konstrukci z betonové zámkové dlažby. Součástí stavebních prací je i výstavba ploch pro odpadové kontejnery.

„Celkový počet stání, které nyní rekonstruujeme, je 44 míst. Tři z nich budou vymezená pro osoby s omezenou schopností pohybu,“ sděluje radní pro dopravu Michal Čížek.

Pro rekonstrukci bylo nutné provést kácení stromů, které se nacházely v blízkosti zpevněných ploch a svým umístěním zasahovaly do stavby. Ve spolupráci s odbory městskou zelení a životním prostředím byl upřesněn počet stromů nutných pro vykácení a zároveň určen počet stromů jako náhradní výsadba.

Během této stavby jsou prováděny také práce na dobudování propojovací stezky pro pěší a cyklisty z třídy 2. května na ulici Sokolskou. Město Zlín tak rozběhlo obě stavební práce v lokalitě souběžně.

Realizace stezky navazuje na loňskou výstavbu cyklostezky na třídě 2. května s návazností na cyklostezku podél Dřevnice v délce 103 metrů. Na konci úseku je ukončena před přechodem pro chodce na ulice Sokolská.

Předpokládané dokončení obou staveb je plánováno do konce srpna a odhadovaná cena je cca 4 mil. korun včetně DPH.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru