Česky

Česky

English

menu
zavřít

V sobotu se uskuteční oblíbený den otevřených dveří DSZO

8. 6. 2018

Aktuality

17

Zlín - Už v sobotu 9. června 2018 se uskuteční další den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vozové depo bude otevřeno od 9 do 16 hodin...

dod2018.jpg

Zlín - Už v sobotu 9. června 2018 se uskuteční další den otevřených dveří Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Vozové depo bude otevřeno od 9 do 16 hodin. Návštěvníci uvidí historická vozidla MHD a také se jimi budou moci bezplatně svézt. 

„Zveme všechny, koho zajímá zázemí městské hromadné dopravy. Máme program pro dospělé i pro děti,“ říká ředitel DSZO Josef Kocháň. 

Mnozí lidé navštěvují dny otevřených dveří DSZO každoročně. Přicházejí celé rodiny nebo třeba tatínek s dětmi. Zůstávají i několik hodin. Den otevřených dveří DSZO se stal pevnou součástí kulturního a společenského kalendáře Zlína. 

Ani letos nebude chybět zvláštní bezplatná linka historických trolejbusů a autobusů mezi vozovnou a točnou Sportovní hala. Budou se na ní střídat domácí historická vozidla MHD, někdy i s vlečkou, a vozy vypůjčené z Technického muzea v Brně. Spoje budou jezdit v půlhodinovém intervalu. Zvláštní autobus bude jednou za hodinu jezdit z vozovny také ke Státnímu okresnímu archivu ve Zlíně-Klečůvce. Tam budou probíhat rovněž prohlídky pro veřejnost, letos se zaměřením na historii Baťova kanálu. Autobusy budou zastavovat též u sídla Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje v Přílucké ulici a rovněž v Želechovicích. 

V areálu vozovny DSZO čekají na návštěvníky prohlídky odstavených vozidel, dispečinku a dílen, jízda myčkou, hry a soutěže pro děti, nafukovací balonky, občerstvení, reprodukovaná hudba. Ve vozovně bude k vidění i několik atraktivních trucků. 

V minulém roce přišlo do areálu DSZO během dne otevřených dveří asi 2 700 návštěvníků. 

Z Technického muzea Brno budou letos do Zlína zapůjčena tato tři historická vozidla:

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru