Česky

Česky

English

menu
zavřít

V soutěži o Rákosníčkovo hřiště Zlín zatím vede. Udržíme se?

21. 2. 2017

Aktuality

6

Zlín - Hřiště pro děti v hodnotě 1,5 milionů korun. Taková je výhra v hlasovací soutěži o takzvané Rákosníčkovo hřiště. Letos má Zlín k výhře slušně nakročeno...

vysledky-souteze-21-2.jpg

Zlín - Hřiště pro děti v hodnotě 1,5 milionů korun. Taková je výhra v hlasovací soutěži o takzvané Rákosníčkovo hřiště, kterou už několik let pořádá obchodní řetězec Lidl. Letos má Zlín k výhře slušně nakročeno. Po dvaceti soutěžních dnech se Zlín drží ve své kategorii na prvním místě. Na první nevýherní pozici má náskok tisíc hlasů. Nejaktivnější pronásledovatelé, tedy Opava a Děčín, však v posledních dnech mohutně finišují a začínají zlínský náskok postupně snižovat. Podaří se Zlínu náskok udržet? Pomoci můžete i vy.

„Jednou ze zásadních rozhodnutí před zapojením se do soutěže bylo vybrat vhodný městský pozemekPodmínkou bylo, aby se  nacházel zhruba  do 500 metrů od některé ze dvou prodejen Lidlu. Volba padla na hřiště č. 87 na Obecinách, které je v blízkosti prodejny Díly VI a je určeno k rekonstrukci,“ vysvětlila Kristýna Králová z Odboru městské zeleně.

Zapojení či alespoň informování města o soutěži je více než žádoucí. V minulosti se totiž stalo, že lidé pro své město sice hřiště vyhráli, ale radnice neměla připravený vhodný pozemek. Výhra tak propadla. To se v případě Zlína nestane.

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku a nechybí ani kolotoč nebo různé druhy houpaček, novinkou je houpačka pro nejmenší děti. Klidovou zónu doplňuje domeček. Celé hřiště je oplocené a poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

Rákosníčkova hřiště jsme začali stavět  před pěti lety a za tu dobu jsme postavili po celé republice 69 Rákosníčkových hřišť v celkové hodnotě 103,5 milionů korun. O hřiště je stále velký zájem a nás těší, že pro města, ve kterých jsou naše prodejny, můžeme udělat i něco navíc. Proto v projektu pokračujeme i letos,“ uvedla Zuzana Holá, mluvčí společnosti Lidl.

Soutěž končí 28. února. Hlasovat lze prostřednictvím Facebooku nebo webových stránek soutěže.

Každý občan může poslat denně dva hlasy. Jeden prostřednictvím webových stránek Lidlu bit.ly/Hlasovani_rakosnickovo_hriste, druhý prostřednictvím facebookového profilu na https://rakosnicek-hlasovani.cz/.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru