Česky

Česky

English

menu
zavřít

V srpnu se konají další poradenské dny zaměřené na péči o nohy

31. 7. 2019

Aktuality

5

Zlín – Poradny v oblasti zdravého obouvání a péče o nohy podporované statutárním městem Zlínem vypsaly další dva termíny, ve kterých budou poskytovat bezplatné služby.

foto archiv: Česká obuvnická a kožedělná asociace

Zlín – Poradny v oblasti zdravého obouvání a péče o nohy podporované statutárním městem Zlínem vypsaly další dva termíny, ve kterých budou poskytovat bezplatné služby. Ve dnech 13. a 14. srpna nabídnou  zájemcům diagnostiku nohou a zároveň jim poradí, jak o zdraví nohou dobře pečovat.

„Účastníci mají možnost se seznámit se zdravotním stavem svých nohou. Dozvědí  se o případných negativních změnách jejich funkčních vlastností, které mohou být ovlivňovány například postavením paty, stavem podélné a příčné nožní klenby, odvalováním nohy při chůzi, ale také pohybovými návyky a zejména pak nošenou obuví.  Také nošená obuv je v poradně kontrolována a zjišťuje se její proporcionalita vzhledem k velikosti a tvaru nohy nositele,“ přiblížila Vlasta Mayerová z České obuvnické a kožedělné asociace a dodala:
„Je nutné říci, že mnoho žen nosí krátkou obuv bez jakéhokoliv nadměrku. Z těchto důvodů pak často dochází k deformitám prstců nohy, zejména palce.“

Diagnostické a poradenské centrum v oblasti péče o nohy a zdravého obouvání, které realizuje Česká obuvnická a kožedělná asociace otevře 13. srpna v budově Magistrátu města Zlína v ulici Zarámí 4421. Z kapacitních důvodů je nutné se vždy dopředu objednat na telefonním čísle 577 525 230 nebo na e-mailu info@coka.cz.

Následující den – 14. srpna – je ve stejném místě v provozu Podiatrická poradna „Pro zdravé nohy“, jejímž realizátorem je brněnské lékařské a rehabilitační pracoviště Columna centrum. Tyto služby je také třeba rezervovat, a to na telefonním čísle  731 618 730 nebo na e-mailu: vaskova@prozdravenohy.cz.

Každá z poraden zabývající se péčí o nohy otevírá jednou měsíčně. Jejich organizaci zajišťuje Oddělení prevence kriminality a sportovišť Magistrátu města Zlína, finančně jsou podporovány Fondem zdraví města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru