Česky

Česky

English

menu
zavřít

V Technických službách Zlín probíhají přípravy na zimní sezonu

5. 11. 2021

Aktuality

5

Zlín – V prvním listopadovém týdnu začala v Technických službách Zlín zimní sezona a tím i povinnosti, které se váží k zimní údržbě.

Zlín – V prvním listopadovém týdnu začala v Technických službách Zlín zimní sezona a tím i povinnosti, které se váží k zimní údržbě.

I když se Zlínsku sníh a námraza zatím úspěšně vyhýbaly, i přesto musí být pracovníci Technických služeb Zlín v neustálé pohotovosti. Dle aktuální situace budou postupně nasazovány sypače, které snadno zajistí plnou sjízdnost pro MHD. V péči se však ale nezapomíná ani na chodníky pro pěší.

„I přes prozatím mírné počasí jsme na nadcházející zimní sezonu předem připraveni. Během listopadu bude ve Zlíně rovněž probíhat instalace vánočního osvětlení, aby bylo město na toto krásné období připraveno již před první adventní nedělí,“ uvedl Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Zimní období trvá v Technických službách Zlín od začátku listopadu do konce března. Ty mají ve správě téměř 269 km místních komunikací a téměř 172 km chodníků a cyklostezek. Mezi další důležité úseky, které nemohou zůstat bez povšimnutí, patří zejména parkovací plochy, točny MHD a přechody.

Úseky komunikací s maximální prioritou bývají udržovány do čtyř hodin, u zbylých míst dochází k úpravě dle časových a personálních možností (II. pořadí do 12 hodin, III. pořadí do 48 hodin). K tomu, aby byla údržba města Zlína co nejvíce efektivní, Technickým službám Zlín napomáhají jak posypové materiály, tak i technika – zejména pak sypače dvou velikostí, sněhové frézy a traktory.

O Technických službách Zlín:

Technické služby Zlín, s.r.o. byly založeny městem Zlín v roce 1994. Společnost zajišťuje veřejně prospěšné služby, jako je čištění veřejných ploch, údržba komunikací, údržba a provoz veřejného osvětlení, služby v odpadovém hospodářství, provozování tržiště a parkovišť. Zákazníkům poskytujeme spolehlivé služby v široké oblasti činností, které svou kvalitou i cenou přesahují běžný standard ve zlínském regionu a jsou naprosto srovnatelné se zahraničními konkurenčními společnostmi působícími v ČR. Pracujeme na moderních strojích s moderními technologiemi.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru