Česky

Česky

English

menu
zavřít

V ulici Březnická čeká řidiče omezení. Provoz budou řídit inteligentní semafory

29. 3. 2021

Aktuality

60

Zlín – Dva měsíce potrvá oprava dešťové kanalizace v ulici Březnická. Oprava si vyžádá částečnou uzavírku - vytvoření pracovního místa, kolem kterého bude doprava vedena střídavě jedním jízdním pruhem.

breznicka.jpg

Zlín – Dva měsíce potrvá oprava dešťové kanalizace v ulici Březnická. Oprava si vyžádá částečnou uzavírku - vytvoření pracovního místa, kolem kterého bude doprava vedena střídavě jedním jízdním pruhem. Provoz vozidel v částečné uzavírce budou řídit tzv. inteligentní semafory. V čase dopravní špičky budou práce přerušovány a provoz bude vrácen do obou jízdních pruhů. Dešťová kanalizace v Březnické ulici  (silnice II/490) se bude opravovat v úseku mezi zimním stadionem a okružní křižovatkou v blízkosti Lesního hřbitova. Kanalizace o průměru 300 milimetrů je položena ve vozovce a stavební firma bude realizovat rekonstrukční práce v potrubí postupně mezi jednotlivými revizními šachtami.

„Oprava kanalizace je nezbytnou první etapou připravované celoplošné obnovy povrchu Březnické ulice. Tuto investiční akci, jejíž součástí bude též oprava poruch a zesílení okraje komunikace, plánujeme na letní měsíce červenec a srpen," upřesnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Dopravní omezení kvůli opravě kanalizace je plánováno v termínu od 29. března do 30. května 2021. Práce budou probíhat pouze mimo dopravní špičku v pracovní dny v době od 8:00 do 14:00 a od 18:30 do 05:00 hodin. Pro realizaci budou využívány rovněž víkendy a svátky, kdy se může pracovat v době 6:00 do 24:00 hodin. V době, kdy se nebude pracovat, bude na silnici II/490 umožněn provoz v obou jízdních pruzích s přechodným dopravním značením.

V čase pracovního nasazení bude doprava řízena světelnou signalizací. Poprvé v historii Ředitelství silnic Zlínského kraje budou na krajské silnici použity tzv. inteligentní semafory, které využívají laserového čidla. Laser monitoruje jízdní pruh před semaforem a semafory pružně reagují na tvorbu kolon z každého směru. Zelený signál VOLNO dostávají přednostně a na delší dobu vozidla ze směru, ve kterém se tvoří kolona. Je však nastaven určitý limitní čas, aby se nestalo, že by byla jízda vozidel z méně zatíženého směru zcela blokována.

„Pokud se vytvoří kolony z obou směrů, tak zařízení funguje jako standardní semaforová souprava podle přednastaveného časového intervalu," upřesnil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru