Česky

Česky

English

menu
zavřít

V ulici Vodní funguje komunitní kompostování. Návrh z projektu Tvoříme Zlín

1. 6. 2020

Aktuality

22

Zlín - Další z návrhů projektu „Tvoříme Zlín“ se dočkal realizace. Tentokrát jde o projekt komunitního kompostování v ulici Vodní. Cílem projektu je umožnit komunitní kompostování...

1.jpg

Zlín - Další z návrhů projektu „Tvoříme Zlín“ se dočkal realizace. Tentokrát jde o projekt komunitního kompostování v ulici Vodní. Cílem projektu je umožnit komunitní kompostování obyvatelům bytového domu v centru města a také rozšířit veřejné povědomí o správném třídění bioodpadu.

„Obyvatelé ulice, kteří mají zájem o zapojení se do komunitního kompostování, dostanou kód pro otevření zámku vhozu - „aktivní komory“ a budou poučeni o základních pravidlech kompostování,“ vysvětlila princip fungování Kamila Gamalová, koordinátorka projektu Tvoříme Zlín.

Kompostování je nejlepší způsob, jak snížit objem komunálního odpadu. Podíl bioodpadu, který lze zkompostovat, dosahuje až 40% objemu komunálního odpadu.

Jednotlivé komory kompostéru jsou uzamykatelné, aby nebyl kompost znečištěn nežádoucími příměsemi. Kamenité lože a rošty dna chrání kompostér proti hlodavcům, zajišťují provzdušnění a umožní odtok výluhu.

 

Vhazovat lze pouze:

 

zelené zbytky z kuchyně (ze zeleniny a ovoce),

květiny i s kořenovými baly,

kávovou sedlinu i s filtry,

čaje i s papírovými sáčky,

podestýlku od býložravců.

 

Více informací:

p. Zajíčková (Odbor životního prostředí a zemědělství, statutární město Zlín, tel.: 577 630 945).

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru