Česky

Česky

English

menu
zavřít

V ulicích pomůže s nečistotami samohybný vysavač

1. 11. 2019

Aktuality

6

Zlín - Úklid po akcích konaných na náměstí, očista zastávek a dalších frekventovaných míst či pomoc při blokovém čištění. To jsou typické příklady činností, při nichž se v ulicích města ještě během listopadu objeví akumulátorový samohybný vysavač, který si pořizují Technické služby Zlín.

Zlín - Úklid po akcích konaných na náměstí, očista zastávek a dalších frekventovaných míst či pomoc při blokovém čištění. To jsou typické příklady činností, při nichž se v ulicích města ještě během listopadu objeví akumulátorový samohybný vysavač, který si pořizují Technické služby Zlín. Pro provoz v městských podmínkách ho předurčují tichý provoz a nulové emise. 

Cena nového vysavače, který byl již objednán, činí 385 000 korun. Částka je ale vyvážena provozními vlastnostmi a šíří možných využití. „Efektivnější bude například úklid zastávek městské hromadné dopravy, který dosud probíhal v podstatě ručně. Totéž pak platí pro očistu po sportovních či kulturních akcích,“ říká zlínský radní Michal Čížek, v jehož gesci jsou Technické služby Zlín i doprava, s tím, že podle údajů výrobce vydrží stroj na jedno nabití pracovat 8 až 16 hodin, což je pro dané účely zcela dostačující.

Stroj bude nasazován také během blokového čištění, které se každý rok od dubna do října realizuje po celém území města. Primárně se sice tato činnost provádí mechanizací, i zde ale často dochází na ruční dočištění. „Problém způsobují řidiči, kteří navzdory upozorněním a pod hrozbou pokuty nerespektují v dané lokalitě zákaz parkování. Po vozidly pak zůstávají nečistoty, které jsou následně rozfoukány i na očištěné plochy. Právě komunální vysavač by v tomto případě mohl velmi pomoci,“ říká Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín.

Samohybný vysavač Glutton 2411 má elektrický pohon vpřed i vzad. Rychlost si reguluje obsluha pomocí madla. Chod je velmi tichý, což je dáno jak utlumením, tak i typem pohodu. Vysavač má několik nástavců, nádrž na nečistoty s objemem 240 litrů a díky své konstrukci zvládá i přejezdy přes obrubníky a podobně. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru