Česky

Česky

English

menu
zavřít

V únoru odstartuje registrace do 10. ročníku výzvy Do práce na kole

16. 1. 2023

Aktuality

119

Zlín – Chystá se 10. ročník květnové výzvy Do práce na kole (DPNK) za Zlín, Otrokovice a okolí. Registrace do celorepublikové motivační soutěžní kampaně za udržitelnou dopravu Do práce na kole, koloběžce, pěšky, nebo poklusem, ale i v kombinaci s MHD dle pravidel DPNK 2023, začne již 1. února 2023 a potrvá do 30. dubna 2023.

Registrace probíhá na www.dopracenakole.cz, kde pod městem Zlín a Otrokovice najdou cyklisté i podrobné informace o výzvě DPNK, výhrách i doprovodných akcích „na triko“ zdarma.

„Čím dřív se registrujete, tím levnější startovné získáte. „Pokud máte rádi pohyb na čerstvém vzduchu, tak se zaregistrujte! Do práce i zpět sportujete, poměřujete své síly s kolegy v práci i s ostatními městy. Získáte krásné tričko, nebo nákrčník, můžete se účastnit různých květnových akcí zdarma a vyhrát parádní ceny,“ vzkázala koordinátorka Do práce na kole  za Zlín, Otrokovice, Jana Vybíralová.

V minulém roce se společně spolupracující města Zlín a Otrokovice umístila za celou republiku v počtu přihlášených na 3. místě za Prahou a Brnem. Ve Zlíně, Otrokovicích a okolí se v roce 2022 zapojilo do kampaně 1360 nadšenců. Ve Zlíně se  zaregistrovalo 728 účastníků. V Otrokovicích soutěžilo 632 přihlášených. Zlín tak splnit cíl dosáhnout čísla 700, což bylo loňské výročí Zlína od první písemné zmínky.

Bez motoru se celý květen do práce přepravovalo téměř 24 700 nadšenců a nadšenkyň z celé republiky. Společně v květnu ujeli, nachodili a uběhli 6 290 000 km. Zároveň ušetřili téměř 811 tun emisí CO2. V motivační akci DPNK 2023 se bude hodnotit především pravidelnost bezmotorového pohybu. Na týmy o 2-5 členech, ale i jednotlivce, čeká  řada velmi příjemných cen od města Zlín, Otrokovice, Zlínského kraje a dalších lokálních partnerů. Například každý člen vítězného vylosovaného týmu získá krásnou koloběžku. Soutěžící se těší též na květnové akce na triko, nebo nákrčník zdarma. Velmi oblíbené jsou snídaně a různé akce od regionálních partnerů, kde stačí ukázat  aktuální triko, nebo nákrčník DPNK  a účastníci dostanou kávu, zmrzlinu, limonádu, nebo jim zkontrolují kolo.  Zaměstnavatelé mohou soutěžit také o titul Cyklozaměstnavatel roku. Minulý rok se vyhlašovaly výsledky a předávaly ceny ve Zlíně a letos to bude v úterý 13. června 2023 v Otrokovicích

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru