Česky

Česky

English

menu
zavřít

V září začnou stavební práce na zastávkách MHD na Vršavě

5. 9. 2019

Aktuality

7

Zlín - Podzimní měsíce budou pro městskou část Vršava ve znamení stavebních úprav souvisejících s poslední etapou rekonstrukce v Sokolské ulici.

sokolska.jpg

Zlín - Podzimní měsíce budou pro městskou část Vršava ve znamení stavebních úprav souvisejících s poslední etapou rekonstrukce v Sokolské ulici. Práce budou zaměřeny na budování zastávky u tenisových kurtů ve směru do Kostelce a zastávkového zálivu u společnosti Roko Motor ve směru do centra města. Stavební práce na zastávkách začnou v pondělí 9. září.

Během následujících tří měsíců bude doprava omezena svedením do jednoho jízdního pruhu a řízena střídavě světelnou signalizací. V průběhu ranní i odpolední dopravní špičky však bude provoz zachován v obou pruzích. Stavební práce v Sokolské ulici budou probíhat i během víkendů.  Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tun povede přes Jižní Svahy po ulici Okružní.

Po celou dobu průběhu stavebních prací nebudou spoje MHD linek 4, 5, 35 a 36 na zastávkách Januštice – tenisové kurty v obou směrech zastavovat. Cestující budou muset využívat nejbližší zastávku na točně Vršava nebo zastávku Burešov.

Původní záměr byl budovat zastávky u tenisových kurtů a u točny Vršava najednou. Na popud obyvatel Vršavy byly dodatečně provedeny úpravy v projektové dokumentaci, čímž došlo ke zpoždění stavebního povolení, které bylo vydáno 23. 8. 2019. Veškeré stavební úpravy jsou prováděny s cílem zlepšit bezpečnost obyvatel a především dětí cestujících ze škol domů.

Celková úprava zahrnuje nejen vybudování zastávkového zálivu včetně chodníků a úpravy zastávky v jízdním pruhu u tenisových kurtů a přilehlého chodníku, ale i rekonstrukci vodorovného dopravního značení a osazení světelné signalizace. Náklady na realizaci III. etapy rekonstrukce dosáhnou cca 3,65 milionu Kč včetně DPH.

Stavební práce na zastávkách začínají pondělním ránem 9. září s předpokladem trvání do poloviny listopadu. Ve druhé polovině listopadu by měly probíhat dokončovací práce.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru