Česky

Česky

English

menu
zavřít

V zoo pokřtí malého gibona

3. 7. 2019

Aktuality

15

Zlín - V pátek 5. 7. ve 14.00 hod. pokřtí ve zlínské zoo letošní mládě vzácného gibona stříbrného. Kmotrou se stane oblíbené česká herečka Lenka Krobotová. Křtiny proběhnou...

gibon-str-.jpg

Zlín - V pátek 5. 7. ve 14.00 hod. pokřtí ve zlínské zoo letošní mládě vzácného gibona stříbrného. Kmotrou se stane oblíbené česká herečka Lenka Krobotová. Křtiny proběhnou u expozice gibonů pojmenované Hala-Bala v asijské části zoo.

"Protože prozatím neznáme pohlaví mláděte, Lenka Krobotová vybere neutrální jméno, které se bude hodit pro samečka i samičku," uvedla Romana Bujáčková, mluvčí zoo Zlín. 

Malý gibon se narodil na začátku února. Jedná se o první odchov v historii zoo. Tento druh gibona patří mezi nejohroženější primáty na světě, počty ve volné přírodě se odhadují na méně než 2 000 jedinců. Ve volné přírodě žijí pouze v západní části indonéského ostrova Jáva. Jejich počty však stále klesají. Na vině je především kácení tropických pralesů pro zemědělské účely a neustálé rozšiřování jednotvárných monokulturních plantáží, kde gibboni nedokážou žít.

Gibony stříbrné chová 18 světových zoo, za uplynulých 12 měsíců se chovatelským úspěchem může pochlubit pouze šest zahrad včetně zlínské. Pohlaví mláděte prozatím neznáme. Matka jej velmi pečlivě střeží, mládě stále velkou část dne tráví pevně přichycené na jejím břiše. Začíná však již postupně podnikat výlety v bezprostřední blízkosti samice. To vše je však pro nás důkazem, že skutečně zdárně prospívá.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru